Home > Preview > SP Antholz 2017: Startovní listina závodu s hromadným startem žen

SP Antholz 2017: Startovní listina závodu s hromadným startem žen

Gabriela Koukalová

Z Gabriely Koukalové může v dnešním závodě s hromadným startem v Antholzi spadnout břemeno spojené se žlutým trikotem. Ten nyní ponese Laura Dahlmeierová, která bude po výborném výkonu z vytrvalostního závodu favoritkou i dnes.

Závod s hromadným startem žen
21. 1. | 13:30
cze 2. Koukalová, 8. Puskarčíková, 22. Vítková
Startovní listina

Lauře Dahlmeierové zdá se sedl přechod do velké nadmořské výšky. Ve čtvrtek naprosto excelovala v běhu, čehož by měla využít i dnes. Běžecky se dařilo i Gabriele Koukalové. Možná až nad očekávání, protože v Antholzi jí to v minulých letech tolik nešlo. Se solidní střelbou tak jistě bude znovu atakovat stupně vítězů. Navíc v aktuální sezóně vyhrála oba hromadné starty.

Na čelo by se po nepovedeném vytrvalostním závodě chtěla vrátit i Kaisa Mäkäräinenová, ale úvodní klání v Antholzi ji nezastihlo zrovna v dobré běžecké formě. Silné budou zcela jistě Francouzky. Anaïs Chevalierová může využít euforie z druhého místa ve vytrvalostním závodě, to Marii Dorinové Habertové stupně vítězů těsně unikly.

Domácí fanoušci budou jistě zvědaví na Dorotheu Wiererovou, ale možná ještě víc na Alexiu Runggaldierovou, která se ve čtvrtek poprvé v kariéře postavila na stupně vítězů.

Na třetí místo z hromadného startu v Oberhofu by jistě chtěla navázat Eva Puskarčíková. Její běžecká forma sice není ve vysoko položeném Antholzi optimální, ale vše dohání ďábelsky rychlou a také přesnou střelbou.

Foto: Gabriela Koukalová (Autor: Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *