Home > Novinky > Šlesingr si pochvaluje angažování Vítka i „cepování“ norského trenéra

Šlesingr si pochvaluje angažování Vítka i „cepování“ norského trenéra

Michal Šlesingr

Michala Šlesingra čeká v několika ohledech neobvyklá sezóna. Po konci Jaroslava Soukupa převezme pozici nejzkušenějšího člena reprezentace a zároveň se bude řídit pokyny bývalého parťáka z reprezentace Zdeňka Vítka. Také si vyzkouší spolupráci se zahraničním koučem.

Dobrý dojem z nových trenérů

V 35 letech bude Michal Šlesingr nejstarším členem týmu, který nově přebírá Zdeněk Vítek. Oba byli členy štafety, která v Oberhofu v roce 2011 vybojovala stříbro. Od té doby Češi na medaili čekají.

O nápravu se pokusí muž, který v sezóně 2014/15 dovedl české ženy k malému křišťálovému glóbu právě za štafety. „Za Zdendu jsem rád. Z mého pohledu patří mezi nejlepší české trenéry,“ říká Šlesingr na adresu Vítka.

Pochvaluje si i příchod 32letého Nora Anderse Bratliho, trojnásobného dorosteneckého mistra světa z roku 2005. „Anders do toho dobře zapadl. Na rozdíl od Egilla, se kterým jsem ještě závodil, jsem se s ním neznal, ale první dojem je pozitivní. Už nás cepuje ohledně techniky běhu, přinesl i něco z Norska. Můžeme z toho profitovat,“ věří Boušek.

První sólo let

Fanoušky určitě zamrzelo, že se Michal Šlesingr nepředstavil na Mistrovství ČR v biatlonu na horských kolech. V posledních čtyřech letech bral vždy stříbro, ale tentokrát ho na start nepustily menší zdravotní problémy.

„Na soustředění v Jilemnici jsem měl zvýšené hodnoty při odběrech. Cítil jsem únavu, která ustupovala, ale ne úplně. Když vezmu kolečkové lyže, běh a kolo, tak je pro mě nejhorší právě to kolo. Trenéři nechtěli, abych se v té únavě dál plácal a rozhodli se, že mi nebudou přikládat,“ vysvětluje Šlesingr.

Vedle tréninků se český biatlonista věnuje také létání. Usiluje o pilotní průkaz, momentálně je zhruba v polovině. A už má za sebou i první sólo let ultralightem. „Když už má člověk něco nalétáno s instruktorem, tak ví, která bije. Nedá se už ani moc mluvit o adrenalinu. Létání je spíš o koncentraci. Užil jsem si to.“

O sólo letu i dalších adrenalinových aktivitách Michala Šlesingra si můžete přečíst v rozhovoru na webu Českého biatlonu.

Foto: Michal Šlesingr (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *