Home > Závody > Souboj Mäkäräinenová vs Wiererová dnes dopadl lépe pro Italku. 25. Vítková byla spokojená

Souboj Mäkäräinenová vs Wiererová dnes dopadl lépe pro Italku. 25. Vítková byla spokojená

Pódium sprintu žen

Světový pohár se přesunul do rakouského Hochfilzenu. Program zahájil závod žen na 7,5 km. Stejně jako ve Slovinsku byl i tento sprint ve znamení 2 žen – Finky Kaisy Mäkäräinenové a Dorothey Wiererové z Itálie. První místo i vedení v celkovém pořadí dnes uhájila Italka. Češky do boje o nejvyšší příčky nezasáhly. Nejlépe se umístila Veronika Vítková na 25. místě.

Finský běžecký expres a italská rychlopalba opět dominovaly

Vedoucí disciplíny Kaisa Mäkäräinenová udělala při závěrečné stojce jednu chybu, přesto díky tradičně nejrychlejšímu běhu dojela do cíle s velkým náskokem. Pak už jen s napětím sledovala, jak si v závodě povede Dorothea Wiererová. Ta nezklamala a opět předvedla nejrychlejší střelbu, díky které i s jedním trestným kolem vjížděla do závěrečného okruhu na prvním místě. I když se její náskok na Finku postupně snižoval, dokázala vítězství uhájit o velmi těsných 0,6 s.

Petr SlavíkFoto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Z první medaile v sezoně se raduje bronzová Jekatěrina Jurlovová–Perchtová z Ruska. Formu italského týmu potvrdila čtvrtým místem Lisa Vittozziová. Změna v technice střelby se v nové sezoně vyplácí Polce Monice Hojniszové, která si dojela pro 5. místo. Elitní šestici pak uzavřela Běloruska Iryna Kryuková. Závod se povedl i Paulíně Fialkové ze Slovenska, která dojela sedmá a v celkovém hodnocení drží třetí místo. Za očekáváním opět zůstala reprezentační kolegyně Fialkové, loňská druhá žena celkového hodnocení, Anastasia Kuzminová. Kvůli dvěma omylům na střelnici zůstala 10.

Češky dojely až ve třetí desítce

Ani jedna z českých závodnic dnes nedokázala sestřelit všechny terče. Nejlépe si vedla Veronika Vítková, která si s jednou chybou dojela pro 25. příčku, což je v letošním SP její nejlepší umístění. Po problémech z Pokljuky byla se svým výkonem spokojená. „Cítím se mnohem líp, konečně si připadám jako závodnice, ne jako turistka. Dost mě mrzí ta jedna kalibrová rána, která mě stála dost umístění. Ale všechno se v dobré obrací, jsem spokojená,“ vyjádřila se pro Českou televizi v cíli.

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

Eva Puskarčíková se na střelnici mýlila také jednou a dojela 29. Markétě Davidové se tentokrát střelecky nedařilo, 4 trestná kola stačila na 62. místo. Do stíhacího závodu nenastoupí ani Lucie Charvátová. Ta se také netrefila čtyřikrát, na rozdíl od Davidové ale nezářila ani běžecky a zůstala na 84. místě. Poslední česká biatlonistka Jessica Jislová dnes nestartovala.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
25. Veronika Vítková 1+0 1:06,0 69. +1:04,0 30.
29. Eva Puskarčíková 0+1 55,0 22. +1:20,8 46.
62. Markéta Davidová 1+3 1:17,0 93. +44,0 11.
84. Lucie Charvátová 2+2 1:00,0 45. +1:59,1 74.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Pódium sprintu žen (Autor: Petr Slavík)

7 thoughts on “Souboj Mäkäräinenová vs Wiererová dnes dopadl lépe pro Italku. 25. Vítková byla spokojená

    1. To 3.místo Davidové z vytrvalostního závodu byla spíše náhoda, už jen proto, že některé top závodnice ani nestartovaly. Je vidět, jak konkurence narůstá. Hodně se zvedly Švédky, Ukrajinky, Rusky i Slovenky. Bude to hodně zajímavé.

      1. To je jako tvrdit, že např. závod IBU Cupu vyhrála jenom proto, že ty nejlepší závodily ve Světovém poháru. Že tam v Pokljuce někdo nebyl, to nebude za pár týdnů nikoho zajímat. Úspěch Davidové to nijak nesnižuje.

  1. Markéta Davidová je skvělá běžkyně. Ale se střelbou se občas pere. Stále je talent, jaký tu nebyl od doby mladičké Veroniky Vítkové. Zatím se ještě od ní nedá čekat podium v každé štaci. Tohle (ve Světovém poháru první) podium nebyla náhoda. A co ostatní? Ještě nic. Jen Krčmář je mezi lepšími. Začátek sezony se českému týmu nepovedl.

  2. Je teprve začátek sezóny, ony seještě rozjedou. Ale upřímně si myslím, že líp už bylo. Gábina Koukalová byla ta, která biatlon rozhýbala, odkryla i těm divákům, kteří tento sport pomíjeli a ať už si o ní myslí kdokoliv cokoliv, byla fenomén, byla šťáva, byla bomba. No a ona tak nějak táhla ty ostatní… s ní byly výsledky vždy…. a teď si musíme zvyknout, že jsme zase v tom všedním čase, kdy se občas objeví slunce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *