Home > Preview > SP Hochfilzen: Žlutá Wiererová půjde do sprintu s vysokým číslem (startovní listina)

SP Hochfilzen: Žlutá Wiererová půjde do sprintu s vysokým číslem (startovní listina)

Dorothea Wiererová

Sprint žen otevírá druhý díl Světového poháru v rakouském Hochfilzenu. Bude pokračovat dominance Dorothey Wiererové a Kaisy Mäkäräinenové, nebo se do boje o vítězství připojí další biatlonistky? Třeba vracející se Tiril Eckhoffová?

Sprint žen
Čtvrtek 13. 12. 2018 | 14:15
cze 1. Puskarčíková, 6. Vítková, 24. Davidová, 72. Charvátová, 97. Jislová
Startovní listina

Dorothea Wiererová bude ve sprintu žen navazovat na dvě druhá místa z Pokljuky a také na třetí příčku z Hochfilzenu z loňského roku. Pro dnešní závod zvolila spolu s trenéry jinou strategii než většina soupeřek. Nechala se nalosovat do třetí startovní skupiny, a tak zřejmě věří ve zrychlující se trať, kterou pokrývá přírodní sníh.

To Kaisa Mäkäräinenová přijela do Hochfilzenu povzbuzena nejen dvěma výhrami, ale také na své poměry neuvěřitelnými 9 čistými položkami v řadě. Dá se čekat, že na těžké trati bude na soupeřky získávat ještě víc sekund než v Pokljuce, a tak jsou její šance velmi vysoké.

Výbornou formu ukázaly na první zastávce Světového poháru Lisa Vittozziová a Paulína Fialková. Ta je zatím slovenskou jedničkou, Anastasia Kuzminová byla na úvod nejlépe 18. Mohla by si ale vzpomenout na loňský rok, kdy skončila v Hochfilzenu první a druhá.

Zajímavé bude sledovat Tiril Eckhoffovou, pro kterou kvůli nemoci začne sezóna až nyní. V testovacím závodech ukazovala fantastickou běžeckou formu.

Tiril EckhoffováFoto: Tiril Eckhoffová (Autor: Petr Slavík)

Útočit budou i Francouzky v čele s Justine Braisazovou, třetí ženou sprintu v Pokljuce. Reparát se zase pokusí složit Němky, kterým až na Franzisku Preußovou a mladou Annu Weidelovou úvodní podnik příliš nevyšel.

To platí i pro Veroniku Vítkovou, která by však podle posledních zpráv měla být v lepší kondici než před týdnem ve Slovinsku. I ona ví, jaké je to stát ve sprintu v Hochfilzenu na stupních vítězů, před pěti lety byla druhá.

Nyní vyjede do závodu s číslem 6 a ještě před ní se na 7,5 km dlouhou trať vydá s číslem 1 na hrudi Eva Puskarčíková. Bodový zisk by byl úspěchem pro trio Markéta Davidová, Lucie Charvátová a Jessica Jislová.

Hlavní foto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *