Home > Preview > SP Annecy: Třetí díl zahájí sprintem biatlonistky (startovní listina)

SP Annecy: Třetí díl zahájí sprintem biatlonistky (startovní listina)

Justine Braisazová

Areál v resortu Le Grand-Bornand po čtyřech letech znovu ožije. Obnovenou premiéru obstará sprint žen za účasti šesti českých biatlonistek.

Sprint žen
Čtvrtek 14. 12. | 14:15
cze 28. Puskarčíková, 48. Charvátová, 53. Davidová, 66. Vítková, 91. Jislová, 93. Zvařičová
Startovní listina

Během sprintu žen by mělo sněžit. S přibývajícím časem možná víc a víc. Na nízká startovní čísla vsadily Kaisa Mäkäräinenová, Dorothea Wiererová, Anastasia Kuzminová či Justine Braisazová. Právě tyto biatlonistky by měly patřit k největším favoritkám.

Mäkäräinenová aktuálně vede Světový pohár, byla druhá ve sprintu v Hochfilzenu a stejná pozice jí patřila i před čtyřmi roky v Annecy. Wiererová se zase dostává do skvělé formy, z Rakouska si odvezla třetí a čtvrté místo. Kuzminová tam dokonce ovládla stíhačku. Braisazové se sice v posledních závodech nedařilo střelecky, ale běžecká forma jí nechybí.

Další favoritky vsadily na vysoká startovní čísla. Až jako 86. vyjede na trať Laura Dahlmeierová. V Hochfilzenu odstartovala sezónu 16. a 10. místem, teď už by chtěla mířit výš. S vyšším číslem 66 vyjede na trať i největší česká naděje Veronika Vítková. V Annecy bude obhajovat 17. příčku. Ta by zapadala do aktuální sezóny, Vítková totiž ani jednou neopustila elitní dvacítku.

Foto: Justine Braisazová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *