Home > Preview > SP Antholz 2017: Startovní listina závodu s hromadným startem mužů

SP Antholz 2017: Startovní listina závodu s hromadným startem mužů

M. Fourcade, Svendsen, Šipulin, Landertinger

Po absenci ve štafetě čeká Martina Fourcada a Antona Šipulina v Antholzi další souboj v závodě s hromadným startem. Vzhledem k aktuálnímu vývoji ruské dopingové kauzy možná i trochu vyostřenější. Do boje o vítězství by chtěl promluvit i Simon Schempp.

Závod s hromadným startem mužů
22. 1. | 11:00
cze 11. Krčmář, 19. Moravec, 20. Šlesingr
Startovní listina

Jediná výhra Martina Fourcada v italském středisku se urodila právě v hromadném startu. Stalo se tak v sezóně 2010/2011, o rok později byl ve stejné disciplíně třetí. V aktuálním ročníku jeden hromadný start vyhrál a v jednom byl třetí. Disciplínu ale nevede.

Simon Schempp totiž k druhé příčce z Nového Města na Moravě přidal výhru v Oberhofu. A po skvělém výkonu ve štafetě je vítěz pěti závodů v Antholzi jedním z horkých favoritů na dalších úspěch.

Schemppův počet výher v Antholzi dorovnal díky triumfu ve vytrvalostním závodě Anton Šipulin. Po roce tak stanul na nejvyšším stupínku a nyní by tak dlouho čekat nechtěl.

Tři hromadné starty už v Antholzi vyhrál Ole Einar Bjørndalen. K tomu čtvrtému by ale asi trochu potřeboval přidat v běhu. To od Johannese Bøho či Emila Hegleho Svendsena můžeme na trati čekat víc.

Na dobrou střelbu budou naopak spoléhat Arnd Peiffer, Maxim Cvetkov či Michal Krčmář. Českou jedničku v závodě doplní ještě Ondřej Moravec a Michal Šlesingr.

Foto: M. Fourcade, Svendsen, Šipulin, Landertinger (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *