Home > Preview > SP Antholz 2017: Startovní listina štafety mužů

SP Antholz 2017: Startovní listina štafety mužů

Poslední závod mužských štafet před Mistrovstvím světa se bude muset obejít bez několika hvězd. Na startu dnes v Antholzi nebudou Martin Fourcade, Anton Šipulin či Ole Einar Bjørndalen. Tu nejsilnější možnou sestavu naopak hlásí Německo.

Štafeta mužů
21. 1. | 15:15
cze 6. Moravec, Václavík, Šlesingr, Krčmář
Startovní listina

Němci očividně stojí o úspěšnou generálku na vrchol sezóny. Letos byli ve štafetách dvakrát třetí, ale přeci jen asi myslí na víc. A o to by se mělo postarat mimořádně silné a vyrovnané kvarteto Erik Lesser, Benedikt Doll, Arnd Peiffer a Simon Schempp.

V podceňované sestavě v Ruhpoldingu triumfovalo Norsko. Polovina týmu se nyní obměnila. Zůstali Emil Hegle Svendsen a Henrik L’Abée-Lund, doplní je Lars Birkeland a Johannes Bø.

Rusům bude v cestě za obhajobou vítězství z loňského roku scházet ta nejdůležitější postava. Anton Šipulin se po výhře ve vytrvalostním závodě rozhodl šetřit síly. I tak ale nejsou bez šance, Antholz jim sedí. Podobné rozhodnutí učinil  i Martin Fourcade. Pro Francii by ale ztráta měla být bolestivější.

Velký pozor dnes na štafetu s vysokým číslem 24. Američanům se letos poměrně daří, navíc už mají k dispozici uzdraveného mladíka Seana Dohertyho. Minimálně na malé pódium si brousí zuby i Ukrajina, kterou teď nakoplo třetí místo Semenova.

Češi se vyjma Michala Krčmáře v pátek moc nepředvedli, obhájit loňské 8. místo by ale měli. Důležité bude sledovat také počínání Adama Václavíka, který na dálku bojuje o místo ve štafetě pro Mistrovství světa s Jaroslavem Soukupem.

Foto: Laura Dahlmeierová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *