Home > Závody > SP Antholz: Dahlmeierová ovládla stíhačku. Opět potěšila sedmá Vítková

SP Antholz: Dahlmeierová ovládla stíhačku. Opět potěšila sedmá Vítková

Laura Dahlmeierová

Fanoušci v italském Antholzi byli maximálně spokojeni. Převážnou část tvoří ti němečtí, kteří ve stíhacím závodě viděli výhru Laury Dahlmeierová. Ty italské potěšila druhá Dorothea Wiererová a i početné hloučky českých fanoušků byly spokojené s výkonem sedmé Veroniky Vítkové.

Napínavou bitvu vyhrála Dahlmeierová

Každá chvilku tahala pilku. Během stíhacího závodu žen v Antholzi se na čele střídaly Darja Domračevová, Laura Dahlmeierová a Tiril Eckhoffová. Právě tyto tři ženy spolu dojížděly na závěrečnou stojku.

A uspěla Němka. Dahlmeirová jako jediná odstřílela čistě, stejně jako na předešlých dvou položkách. Na trestné kolo musela jen po úvodní ležce, ale to ji nakonec mrzet nemuselo. Do cíle dojížděla v poklidu za devatenáctou výhrou v kariéře a druhou v sezóně.

O druhou příčku bojovala Domračevová s Dorotheou Wiererovou, kterou vyšvihla nahoru nula na poslední střelbě. Obě biatlonistky na tom byly běžecky podobně, a tak se mělo rozhodovat až v závěrečném finiši.

Ten se ale tak úplně nekonal. Běloruska přišlápla v nájezdu do cílové rovinky Italce hůlku a pak už se v duchu fair play o druhé místo nepokoušela. Wiererová tak podruhé v kariéře bere v Antholzi stříbro.

Vítková už je celkově pátá

Vítězka sprintu Tiril Eckhoffová dnes na trestném oválu nakroužila 600 metrů a kvůli tomu se nakonec propadla na čtvrté místo. Na páté příčce jistila žlutý trikot Kaisa Mäkäräinenová. Na dnes jedenáctou Anastasii Kuzminovou má náskok 21 bodů.

Druhý nejlepší výsledek v kariéře si zajela jediná bezchybná Kazaška Galina Višněvská. Skončila šestá, těsně před Veronikou Vítkovou.

Česká jednička si třikrát neodpustila svou tradiční jedničku, jen první stojka jí vyšla na 100 %. I tak se popáté v sezóně vešla do elitní desítky a v celkovém pořadí už se posunula na pátou příčku.

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Petr Zbranek)

Eva Puskarčíková klasicky neztrácela čas na střelnici, ale dost se zdržela na trestném kole. Udělala tři chyby a dojela 30. I s tímto umístěním se ale zřejmě podívá do zítřejšího hromadného startu z pozice první náhradnice.

Další body bere 32. Jessica Jislová. I ona mířila třikrát mimo. O 150 metrů víc nakroužila Markéta Davidová. Zdeněk Vítek ji ale za 39. místo a 20. běžecký čas spíš pochválí.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
7. Veronika Vítková 1+1+0+1 1:55,0 18. +1:09,8 25.
30. Eva Puskarčíková 0+1+1+1 1:47,0 6. +2:03,9 42.
32. Jessica Jislová 1+0+1+1 2:08,0 35. +2:12,3 45.
39. Markéta Davidová 1+0+1+2 2:32,0 55. +58,5 20.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *