Home > Preview > SP Antholz: Vítková ve stíhačce zaútočí na další pódium (startovní listiny)

SP Antholz: Vítková ve stíhačce zaútočí na další pódium (startovní listiny)

Veronika Vítková

Už třikrát v sezóně vystoupala Veronika Vítková na stupně vítězů. V dnešní stíhačce bude mít ideální příležitost zapsat další úspěch. Velmi dobrou pozici bude mít i Ondřej Moravec.

Stíhací závod žen
Sobota 20. 1. | 13:15
cze 3. Vítková, 15. Jislová, 23. Puskarčíková, 46. Davidová
Startovní listina

Ve sprintu dokázala Tiril Eckhoffová poprvé v sezóně zastřílet za nula a hned z toho bylo vítězství. Čtyřpoložkový závod ale bude pro Norku mnohem větší výzvou.

Větší šance tak zřejmě má Laura Dahlmeierová, která se do závodu vydá o 12 sekund později. Veronika Vítková bude ztrácet přes 20 sekund. Česká reprezentantka bude chtít prokázat stabilní formu. Z posledních pěti závodu vytěžila tři bronzy.

Vynikající výchozí pozici má specialistka na stíhací závody Darja Domračevová. Ve sprintu byla nejrychlejší na trati a nebýt jedné chyby, tak zabojovala o vítězství. Teď má šanci na reparát.

V čeveném trikotu pojede Anastasia Kuzminová, která v této sezóně vyhrála dvě stíhačky. Z 18. místa ale bude mít útok na třetí triumf velmi složitý.

Posun dopředu by si fanoušci jistě přáli u domácí Dorothey Wiererová, která do závodu vystartuje s číslem sedm, o 40 sekund za Eckhoffovou. Necelou půl minutu za ní se do závodu vydá Jessica Jislová, který si 15. místem ve sprintu vylepšila osobní maximum. Ve stíhačce se představí i Eva Puskarčíková a Markéta Davidová.

Sprint mužů
Sobota 20. 1. | 15:00
cze 10. Moravec, 55. Šlesingr, 58. Václavík
Startovní listina

V aktuální sezóně se jely zatím čtyři stíhací závody. Dva vyhrál Martin Fourcade, dva Johannes Thingnes Bø. Z toho je jasně patrné, jak by měla vypadat pátá stíhačka.

Nor do ní vyrazí s výhodou 13 sekund a také s vědomím, že ve sprintu byl na trati mnohem silnější než Francouz. Pokud se Bø alespoň udrží na stupních vítězů, tak jedenáctou medailí v řadě překoná Oleho Einara Bjørndalena a Vladimira Dračeva. Pořád před ním ale bude Fourcade, který se uchází už o sedmnáctou výhru v řadě.

U dalších biatlonistů to vypadá spíš na souboj o třetí místo. To zatím drží Arnd Peiffer, který ve sprinti za vítězem zaostal o propastných 42 sekund. Jenže za svými zády bude mít Antona Šipulina. A ten v Antholzi umí. Konkrétně stíhací závod tu vyhrál dvakrát.

Do minutové ztráty se ještě vejde Emilien Jacquelin. Mladý Francouz může udělat rázný krok směr Pchjongčchang. S dobrým během by se mohli dostat dopředu Julian Eberhard, Simon Desthieux, Benedikt Doll či domácí Dominik Windisch.

České naděje drží hlavně Ondřej Moravec. Ve sprintu se sice necítil dobře na trati, ale díky dvěma nulám skončil desátý. Na startu má manko minuty a 35 sekund. Ke třem minutám budou ztrácet 55. Michal Šlesingr a 58. Adam Václavík.

Foto: Veronika Vítková (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *