Home > Závody > SP Antholz: Nekompromisní Johannes Bø zvítězil i ve stíhačce

SP Antholz: Nekompromisní Johannes Bø zvítězil i ve stíhačce

Johannes Thingnes Bø

Znechucený výraz Martina Fourcada po čtvrté střelbě hovořil za vše. Francouz sice vybojoval ve stíhacím závodě v Antholzi druhé místo, ale na záda Johannese Thingnese Bøho se díval z velké dálky. Velké zlepšení zaznamenali dva Češi, 24. Michal Šlesingr a 34. Adam Václavík.

Suverénní trio na čele

Johannes Thingnes Bø načal třetí desítku výher ve Světovém poháru stylově. Do stíhacího náskoku vjížděl s náskokem 13 sekund, ale do cíle dojel s luxusním minutovým polštářem.

Nor ve svižném tempu sestřelil všech 20 terčů a ani na vteřinu nedal Martinu Fourcadovi možnost myslet na vítězství. Bø zvítězil už poosmé v sezóně, navíc pojedenácté v řadě vystoupal na stupně vítězů.

Náskok Fourcada v čele Světového poháru se tak zmenšil, ale jen o šest bodů. Ani o držiteli druhého místa totiž nebyl jediný pochyb. Krom chyby na úvodní položce byl francouzský velikán stoprocentní. Už posedmnácté v řadě tak nechyběl na stupních vítězů.

Se stejnou jistotou si dojel pro třetí příčku Anton Šipulin. Rus se dostal podruhé v sezóně na pódium, opět na třetí místo a opět ve stíhacím závodě. Navíc ukázal, že mu Antholz sedí. Získal tu už devátou medaili.

Anton ŠipulinFoto: Anton Šipulin (Autor: Petr Zbranek)

Šlesingr skokanem dne

Velkou skupinu německý fanoušků opět potěšil Arnd Peiffer, i když si pohoršil ze třetího místa na čtvrté. Pátý skončil Emil Hegle Svendsen, který se posunul o dvacet sedm příček. Malé pódium uzavřel Emilien Jacquelin. Mladý Francouz se tlačí do olympijské nominace.

Největším skokanem dne byl Michal Šlesingr. Na čtvrté střelbě si sice pokazil sérii nul, ale s jednou chybou vyšplhal z 55. místa až na 24. V redukovaném pořadí stíhačky byl sedmý.

Michal ŠlesingrFoto: Michal Šlesingr (Autor: Jiří Zaňát)

Vynikající progres udělal i Adam Václavík. Český mladík odstřílel možná životní závod, minul jen jednou na druhé ležce. Z 58. příčce se prokousal až na 34. a poprvé v sezóně tak bral body.

Nedařilo se naopak Ondřeji Moravcovi. Vleže udělal čtyři chyby a ani dvě nuly vestoje mu nepomohly na lepší než 43. místo. Šanci na nápravu má zítra, podobně jako Michal Krčmář se kvalifikoval do hromadného startu.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
24. Michal Šlesingr 0+0+0+1 1:53,0 33. +52,2 23.
34. Adam Václavík 0+1+0+0 2:07,0 53. +1:04,3 29.
43. Ondřej Moravec 2+2+0+0 2:03,0 48. +1:40,5 45.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Zbranek)

2 thoughts on “SP Antholz: Nekompromisní Johannes Bø zvítězil i ve stíhačce

  1. Jedna vlaštovka jaro nedělá… Stále bych s Václavíkem hodně váhal. Jednou je jako nikdy… Škoda, že Soukupa trápí zdraví. Poslal bych na OH Hoška.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *