Home > Závody > SP Antholz: V hromadném startu poprvé vítězí Fillon Maillet. Češi až ve třetí desítce

SP Antholz: V hromadném startu poprvé vítězí Fillon Maillet. Češi až ve třetí desítce

Pódium závodu s hromadným startem mužů

Johannes Thingnes Bø v italském Antholzi stejně jako v loňském roce nedokázal zkompletovat zlatý hattrick. V závodě s hromadným startem ho o 14 vteřin při premiérovém vítězství v kariéře porazil Quentin Fillon Maillet. Bronzovou medaili bere Němec Arnd Peiffer. Dva čeští závodníci bohužel nepředvedli tak dobré výkony jako ve sprintu a stíhačce a musí se spokojit s umístěními až za dvacítkou.

Premiérová výhra Fillona Mailleta

Quentin Fillon Maillet dnes dokázal Johannese Bøa porazit hlavně díky čisté střelbě. Zatímco Nor musel na trestné kolo hned dvakrát, Francouz odstřílel celý závod čistě a k tomu přidal čtvrtý nejrychlejší běh.

Quentin Fillon MailletFoto: Quentin Fillon Maillet (Autor: Petr Slavík)

Naopak v cíli třetímu Arndu Peifferovi čistá střelba nepomohla. Z poslední střelby sice odjížděl na druhém místě, rychlý Nor však stáhl náskok deseti vteřin a než dojel do cíle, ještě dalších deset přidal.

Johannes Thingnes BøFoto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Na čtvrtém, pátém a šestém místě ve třech vteřinách dojeli Martin Fourcade, Antonin Guigonnat a Benjamin Weger. Francouz Guigonnat měl dnes ze startovního pole nejrychlejší střelbu, a to za minutu a třicet vteřin.

Na sedmém místě se ztrátou jedné minuty na Fillona Mailleta dojel Jevgenij Garaničev. Osmé místo z dnešního závod je nejlepším výsledkem v sezóně pro Larse Birkelanda. Obdobně je na tom Émilien Jacquelin, který na deváté místo dosáhl podruhé. První desítku uzavřel Rakušan Simon Eder.

Johannes Thingnes Bø stále vede v celkovém hodnocení Světového poháru i v hodnocení disciplíny. Na druhé místo v celkovém hodnocení se však přes Alexandra Loginova, který dnes dojel až 20., dostal Martin Fourcade. O tři příčky vzhůru, tedy na šesté místo, posunula dnešní výhra Quentina Fillona Mailleta. Naopak propad o čtyři místa zaznamenal dnes až 24. Tarjei Bø.

Quentin Fillon MailletFoto: Martin Fourcade, Johannes Thingnes Bø a Quentin Fillon Maillet (Autor: Petr Slavík)

Češi ve třetí desítce

Do dnešního závodu s hromadným startem nakonec nastoupili jen dva čeští závodníci. Tomáš Krupčík se přes noc musel vypořádat s nevolností, a tak české barvy hájili jen Michal Krčmář a Ondřej Moravec.

Hned na první střelbě se oba dopustili chyb. Moravec jedné a Krčmář hned dvou. Ačkoli Michal už ostatní položky zvládl bez problémů a Ondra přidal pouze jednu další chybu, dnes to běžecky opět nebylo to, co bychom si od těchto závodníků představovali. Do cíle tak Michal Krčmář dojel na 23. a Ondřej Moravec na 25. místě.

Michal Krčmář a Ondřej MoravecFoto: Michal Krčmář a Ondřej Moravec (Autor: Petr Slavík)

Přesto se Michal Krčmář udržel na 14. místě v hodnocení Světového poháru a Ondřej Moravec se dokonce posunul o jednu příčku nahoru, tedy na 19. místo.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
23. Michal Krčmář 2+0+0+0 1:53,0 23. +1:41,6 25.
25. Ondřej Moravec 1+0+1+0 1:47,0 18. +2:00,5 26.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Pódium závodu s hromadným startem mužů (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “SP Antholz: V hromadném startu poprvé vítězí Fillon Maillet. Češi až ve třetí desítce

  1. Blahopřeji Jakubu Kociánovi k bronzové medaili.
    Rovněž gratuluji oběma Terezám; Voborníkové ke stříbrné a Jandové k “bramborové” 🙂
    A jsem rád, že českému biatlonu rostou nadějní nástupci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *