Home > Závody > SP Antholz: Další medaile Davidové! V hromadném startu byla lepší jen Dahlmeierová

SP Antholz: Další medaile Davidové! V hromadném startu byla lepší jen Dahlmeierová

Pódium hromadného startu žen

Markéta Davidová se raduje již ze třetí medaile v této sezóně. V závěrečném závodě s hromadným startem v Antholzi vybojovala druhé místo. Poprvé v sezóně zvítězila Němka Laura Dahlmeierová.

Po roce opět vítězná Dahlmeierová

Před sezónou skončila kvůli celkové únavě v nemocnici, musela úplně zastavit přípravy. Proto vynechala úvodní dva podniky Světového poháru a po dalších zdravotních problémech nestartovala ani v Oberhofu. Teď je Laura Dahlmeierová zpět na vrcholu.

V závodě s hromadným startem udělala jedinou chybu na první položce, pak už byla na rozdíl od většiny soupeřek neomylná. Po čtvrté střelbě měla náskok 3,2 sekundy na svou krajanku Vanessu Hinzovou, která se jí na trati nemohla rovnat.

Dahlmeierová si v poklidu pohlídala vítězství, své první od 20. ledna 2018, kdy shodou okolností také vyhrála v Antholzi. Celkově jde o její 20. individuální triumf ve Světovém poháru.

Laura DahlmeierováFoto: Laura Dahlmeierová (Autor: Petr Slavík)

Davidová kompletuje medailovou sadu

Na druhé místě nakonec nedojela Hinzová, ale Markéta Davidová! Česká reprezentantka se držela od začátku na čelních pozicích. Velmi rychle běžela a také přesně střílela. Jediné chyby se dopustila na třetí střelecké zastávce.

Co Davidovou brzdilo, byly pomalejší střelecké časy. I tak ale opouštěla naposledy stadion na třetím místě, o 9 sekund za Hinzovou. Německou biatlonistku začala ihned stahovat, v jednom ze stoupání se dostala před ni a pak už kontrovala druhé místo.

Ve 22 letech Davidová, která ještě mohla startovat na právě probíhajícím Mistrovství světa juniorů, zkompletovala medailovou sadu v letošním ročníku Světového poháru.

Markéta DavidováFoto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

Wiererová si upevnila celkové vedení

I ze třetího místa měla nakonec velkou radost Vanessa Hinzová, vždyť jde teprve o její druhou medaili ve Světovém poháru v kariéře. Těsně pod pódiem skončila Hanna Öbergová, která tak nenavázala na svou bronzovou sérii, když byla třetí v Novém Městě, v Oberhofu i v Ruhpoldingu.

Hanna ÖbergováFoto: Hanna Öbergová (Autor: Petr Slavík)

Tři trestná kola musela absolvovat Dorothea Wiererová. I tak ale brala velmi solidní páté místo a získala cenné body k dobru na dnes jedenáctou Lisu Vittozziovou. Wiererová nyní vévodí Světovému poháru s náskokem 34 bodů na svou krajanku.

Markéta Davidová se posunula již na 24. místo, které by jí zajišťovalo postup do příštího závodu s hromadným startem, který se odehraje v kanadském Canmore.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
2. Markéta Davidová 0+0+1+0 2:18,0 28. +26,6 3.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Pódium hromadného startu žen (Autor: Petr Slavík)

4 thoughts on “SP Antholz: Další medaile Davidové! V hromadném startu byla lepší jen Dahlmeierová

 1. Obrovská gratulace!!
  Je to potvrzení kvalit Markéty Davidové; snad už ztichnou ty bláboly o tom, že kdyby Laura nebo jiná trefila… Prostě tady roste Někdo.

 2. Markétě určitě patří gratulace a obdiv. Ten závod dala jako naprosto zkušená biatlonistka. Bývalý trenér Šikola se asi musí dmout pýchou. To, že je to tak dobrá běžky a s mírnými výkyvy i slušná střelkyně je jeho velkou zásluhou. Jen mi je trochu smutno z toho, že celý tým táhne juniorka. Lucka Charvátová se snad konečně dostala z nevýrazných výkonů a místo do čtyřicítky ve stíhačce bude (věřím) standardem. Ale Verča Vítková a Eva Puskarčíková, tam jsem čekal výsledky daleko výš. A on to není jednorázový výpadek …

  1. Šikola byl postupně trenérem Vítkové, Puskarčíkové i Davidové.
   Věřím, že Puskarčíková se inspiruje od své spolubydlící a její výkony půjdou nahoru. U Vítkové o tom tak přesvědčený nejsem.

   1. Díky za info. Myslel jsem, že Puskarčíková je z jiné skupiny. No ale nezapomínal bych ani na Soukalovou. I ona ve své knize přiznává, že by se bez něj nedostala tam, kam se dostala, i když si lidsky prostě nerozuměli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *