Home > Preview > SP Antholz: Uspějí ve sprintu žen domácí biatlonistky? (startovní listina)

SP Antholz: Uspějí ve sprintu žen domácí biatlonistky? (startovní listina)

Lisa Vittozziová

Světový pohár opouští po dvou týdnech Německo a přemísťuje se do Itálie, kde závodní víkend odstartuje čtvrteční sprint žen. Pojďme se společně podívat na největší favoritky a také na české závodnice.

Sprint žen
Čtvrtek 24. 1. 2019 | 14:30
cze 5. Davidová, 7. Puskarčíková, 42. Vítková, 62. Charvátová, 85. Jislová
Startovní listina

Mezi největší favoritky sprintu v Antholzi patří bezpochyby domácí závodnice Dorothea Wiererová, která stále kraluje celkovému hodnocení Světového poháru, byť se jí nedaří tak jako na začátku sezóny, a Lisa Vittozziová, která se naopak posunuje vzhůru. Italky vystartují s čísly 8, resp. 25.

Za dvojicí Italek se ve Světovém poháru pohybuje dvojice Slovenek. I ty je vyzdvihnout. Anastasia Kuzminová zvítězila v posledním sprintu v německém Rupholdingu a Paulína Fialková zde v závodě s hromadným startem ukázala, že se stále dokáže dostat na stupně vítězů. Slovenky do závodu vyjedou takřka s minutovým rozestupem, Fialková s číslem 29 a Kuzminová s číslem 31.

Vrátit se na přední příčky jistě bude chtít Kaisa Mäkäräinenová (11), která už podle všeho ví, kde byl problém v její střelbě. Mezi další favoritky můžeme zařadit například Hannu Öbergovou (49), která ukázala, že s ní v této sezóně musíme na stupně vítězů počítat. Dále také Marte Olsbuovou Røiselandovou, která ve sprintech v Oberhofu i Rupholdingu dojela shodně na čtvrtém místě, a to kvůli jedné chybě na střelnici. V neposlední řadě musíme počítat s Francouzkami Anaïs Chevalierovou (20) a Anaïs Bescondovou (15), které v posledních dvou sprintech vždy dojely v TOP 10.

Většinu favoritek uvidíme v první polovině startovní listiny. Jedinou výjimkou je Laura Dahlmeierová, která s číslem 97 uzavře startovní pole. Němka bude obhajovat stříbro, před rokem v Antholzi nestačila jen na Tiril Eckhoffovou (43). Ani jedna z nich ale není v ideálním rozpoložení.

Češky si chtějí zlepšit náladu po Ruhpoldingu

Poslední sprint, který se jel minulý týden v německém Rupholdingu, se našim závodnicím moc nepovedl. Dnes v Antholzi se opět představí v počtu pěti a jejich největším úkolem bude vylepšit svá umístění z minulého týdne. Jako první Češka vystartuje s číslem 5 Markéta Davidová, která v posledním sprintu z našich závodnic dojela nejlépe, ač byla až 50.

Minutu za ní vyjede s číslem 7 Eva Puskarčíková, která se bude snažit napodobit svůj výkon ze sobotní štafety. S číslem 42 pak vyjede Veronika Vítková, která obhajuje bronz z loňského roku. Snad se jí podaří prodat zlepšený běh lépe než v Ruhpoldingu. S čísly 62, resp. 85 vyjedou Lucie Charvátová a Jessica Jislová, která si před rokem v Antholzi 15. místem stanovila osobní maximum.

Foto: Lisa Vittozziová (Autor: Jaroslav Svoboda)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *