Home > Závody > SP Canmore: Martin Fourcade se vrátil na vítěznou vlnu. Šlesingr bere 14. příčku

SP Canmore: Martin Fourcade se vrátil na vítěznou vlnu. Šlesingr bere 14. příčku

Martin Fourcade

Martin Fourcade

Foto: Martin Fourcade (Autor: Martin Kaděrka)

V Antholzi se ani jednou nepodíval na stupně vítězů, v Canmore už je Martin Fourcade ve své obvyklé formě. Zámořské turné otevřel výhrou ve sprintu. Michal Šlesingr jako nejlepší z našich obsadil 14. příčku.

Brzy bylo rozhodnuto

Tři velcí favorité odstartovali do závodu velmi brzy. Simon Schempp se čtverkou, Martin Fourcade se šestkou a Anton Šipulin se sedmičkou. Všichni si postupně připsali dvě nuly, což podpořili vynikajícím během. Bylo tak patrné, kteří závodníci vystoupají na pódium. Zbývaly vyřešit jen konkrétní pozice. Tu první uzmul M. Fourcade, jenž porazil Šipulina o 15,7 sekund. Další tři vteřiny ztratil Schempp.

Pro Francouze to dnes byla 43. výhra ve Světovém poháru v kariéře a už mu schází jen jedno zlato k tomu, aby vyrovnal bilanci svého krajana Raphaëla Poiréeho. Šestý triumf v letošní sezóně zaručil Martinu Fourcadovi již 203bodové vedení v celkovém pořadí.

S dobrým pocitem odjeli ze stadionu na hotel Rakušané. Od čtvrtého do šestého místa se totiž seřadili Eberhard, Landertinger a Eder.

Tři Češi v hromadném startu

Přísnější kritéria z českých biatlonistů dnes snese jen výkon Michala Šlesingra. Ten obsadil solidní 14. pozici a to i přesto, že minul poslední terč. Šlesingr byl nejen nejrychlejším Čechem na trati, ale paradoxně i na střelnici. Na bodovaných pozicích ho však doplnil už jen 37. Michal Krčmář. Na 49. místě skončil Tomáš Krupčík a až na 51. Ondřej Moravec. Všichni naši chybovali jen jednou, ale krom Šlesingra se trápili na trati. Pozitivem je kvalifikace Moravce, Šlesingra a Krčmáře do sobotního hromadného startu. Ještě předtím se zítra v 19:15 pojede sprint žen.

Statistiky závodu

Běžecké časy: 1. M. Fourcade (22:04,5), 2. Eberhard (+6,8), 3. Schempp (+19,8) – 16. Šlesingr (+58,6), 37. Krčmář (+1:32,7), 56. T. Krupčík (+1:57,9), 59. Moravec (+2:02,9)

Střelecké časy: 1. Eder (37,3), 2. Darožka (+9,2), 3. S. Gow (+9,3) – 38. Šlesingr (+18,3), 53. Moravec (+21,0), 60. Krčmář (+22,7), 61. T. Krupčík (+22,8)

Výsledkový servis

Výsledky sprintu mužů

Analýza závodu

Pořadí Světového poháru

Pořadí disciplíny

Pořadí Poháru národů

One thought on “SP Canmore: Martin Fourcade se vrátil na vítěznou vlnu. Šlesingr bere 14. příčku

  1. Přes hrůzostrašné výsledky mužům držím palce! To se stává, je to sport. Co mě však děsí jsou komentáře pana Dostála: eeee naši se opět eeeee nedostali eeeee do první eee desítky….Proč tam jsou dva? Když Dostál tuším v Pokljuce nekomentoval, tak to jsme si parádně užili. Jeden stačí a zůstane volný čas na nasátí atmosféry závodu místo jeho stokrát omletých moudrostí. Navíc že prej bude v Kanadě stíhačka… Možná kdyby bylo Dostálů víc, tak by ty informace byly konečně v pořádku…. Držíme dnes palce holkám a když bude mluvit Dostál, tak si přepněte na německý program. Doporučuji!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *