Home > Závody > SP Hochfilzen: Johannes Bø suverénně ovládl stíhací závod. Krčmář 29.

SP Hochfilzen: Johannes Bø suverénně ovládl stíhací závod. Krčmář 29.

Johannes Thingnes Bø dnes v Hochfilzenu neměl konkurenci. Stíhací závod si podmanil suverénním způsobem start – cíl a zůstává v čele celkového hodnocení. Z Čechů si polepšil jen Michal Krčmář, do cíle dojel na 29. místě. Ostatní dnes zůstali bez bodů.

One man show

Zatímco v loňském stíhacím závodě se Johannes Thingnes Bø vinou šesti trestných kol propadl z prvního místa na deváté, dnes si svoje střelecké položky pohlídal. Na trati sice nebyl nejrychlejší (zaznamenal až 11. běžecký čas), ale sestřelil všech dvacet terčů a vedoucí pozici udržel na celou dobu závodu. Na další zastávku do francouzského Le Grand-Bornand odjíždí ve žlutém s náskokem 34 bodů.

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Bezchybní střelci v popředí

Druhý Alexandr Loginov ztratil na vítězného Nora přes 30 vteřin. Rus se díky výsledkům z Hochfilzenu posunul na celkovou druhou příčku. Z premiérového cenného kovu se po běžeckém výkonu v posledním kole raduje bronzový Émilien Jacquelin.

Kromě těchto biatlonistů byl na střelnici bezchybný ještě Jakov Fak, který v cílové rovince překonal rychlého, ale jednou chybujícího Simona Destieuxe a vybojoval čtvrté místo – pro Slovince jde o první umístění v TOP 10 v této sezoně.

Foto: Alexandr Loginov (Autor: Petr Slavík)

Elitní šestku uzavřel se dvěma chybami Tarjei Bø. Starší ze sourozeneckého dua tak potvrdil skvělou formu pro začátek sezony – v žádném z dosavadních závodů ještě mezi nejlepšími šesti nechyběl.

Čtyři Francouzi v elitní desítce

Svým způsobem šlo dnes opět o francouzský závod – kromě bronzového Jacquelina a pátého Desthieuxe se do první desítky vešli ještě tři Francouzi – Fabien Claude (8.), Quentin Fillon Maillet (9.) a Martin Fourcade (10.). Zatímco první dva jmenovaní postavení ze sprintu vylepšili, Fourcade se místo útoku na cenné kovy musel spokojit s místem, ze kterého startoval, o lepší umístění ho připravily dvě chyby na střelnici.

V celkovém hodnocení figurují v první desítce hned čtyři Francouzi. Příležitost zazářit před domácím publikem budou mít příští týden ve třech závodech. Bodové rozestupy nejsou tak veliké. Vrátit se na vítěznou vlnu bude chtít především Fourcade, který v Hochfilzenu nejen ztratil žlutý trikot, ale propadl se až na pátou příčku.

Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Češi: Na bodech jen Michal Krčmář

Ve sprintu devětadvacátý Jakub Štvrtecký přišel o možný posun hned na úvodních položkách vleže, kde dohromady minul čtyři terče. Na stojkách pak přidal ještě dvě chyby. V součtu šest trestných kol znamenalo propad na nebodovanou 45. příčku. Pohoršil si i Ondřej Moravec, který startoval jako 32. Tři střelecké omyly ho odsunuly na 41. místo. O jedenáct příček si naopak polepšil Michal Krčmář. Ze startovního 40. místa po dvou trestných kolech projel cílem jako devětadvacátý.

Foto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Hrdina závodu

Émilien Jacquelin odjížděl z poslední střelecké zastávky ve společnosti Simona Desthieuxe a Jakova Faka. V závěrečném stoupání dokázal odrazit nápor Slovince i rychlého reprezentačního kolegy a oběma odjel. V cílové rovince čtyřiadvacetiletý Francouz zvolnil, protože už bylo jasné, že svoje premiérové umístění na stupních vítězů udrží. Pro Jacquelina zatím jde o skvělý vstup do sezony. Po čtvrtém místě z Östersundu vylepšil životní maximum a v celkovém hodnocení je sedmý.

Poražený závodu

Benjamin Weger sice startoval až jako 52., jako od jednoho z nejzkušenějších závodníků se od něj ale čekal posun k bodovaným příčkám. Jenže hned na úvodní položce chyboval Švýcar třikrát, na druhé přidal dvě trestná kola. Když na třetí střelbě přidal šestou chybu, závod raději ukončil.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “SP Hochfilzen: Johannes Bø suverénně ovládl stíhací závod. Krčmář 29.

  1. Čtu nominaci na mužskou štafetu a nevěřím vlastním očím!! Proč není v nominaci Moravec? A co tam pohledává Václavík?? Po tom “výkonu” ze sprintu (94. místo, 3+2, 37. běh) si má zvednout sebevědomí? Trenéři tím riskují umístění družstva mužů v desítce týmů Světového poháru a hlavně kvótu na další sezonu 🙁

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *