Home > Závody > SP Hochfilzen: Skvělá Olsbuová Røiselandová zařídila další norský triumf, Češky šesté

SP Hochfilzen: Skvělá Olsbuová Røiselandová zařídila další norský triumf, Češky šesté

Dnešní štafeta žen v rámci Světového poháru v Hochfilzenu nabídla několik obratů a změn v pořadí. Pro třetí vítězství v řadě si nakonec dojely Norky, které přitom po druhém úseku měly více než minutovou ztrátu. Druhé místo dnes patří skvěle střílejícím Ruskám. Další třetí místo vybojovaly Švýcarky. Velmi dobře běžící český tým se nakonec vyšplhal na šesté místo.

Norky i Švýcarky si pohlídaly své pozice z minulého týdne

Norky dnes opět potvrdily, že štafetové závody jsou jejich doménou. Dnes sice ze čtveřice Karoline Knottenová, Ingrid Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová a Marte Olsbuová Røiselandová potkalo střelecké zaváhání tu nejvýše postavenou ve Světovém poháru, Tandrevoldovou, když musela po stojce na jedno trestné kolo. Eckhoffová i Olsbuová Røiselandová pak už však žádné další střelecké komplikace nedopustily a díky rychlému běhu vytáhly Norsko zpět na přední pozice. Hned v úvodu závěrečného kola pak Olsbuová Røiselandová dokázala smazat 15vteřinový náskok Jekatěriny Jurlovové-Perchtové a Norky se tak opět mohly v cíli radovat z vítězství.

Marte Olsbuová Røiselandová (Autor: Petr Slavík)

S pěti náhradními náboji dnes byly nejlépe střílejícím výběrem Rusky. To velkou mírou přispělo k jejich dnešnímu druhému místu. Pro Kristinu Rezcovovou šlo navíc o premiérovou účast ve štafetovém závodě Světového poháru. To, že nedělní závod nebyla náhoda, dnes dokázaly Švýcarky. Triu sester Gasparinových se dnes opět povedlo připravit velmi dobrou výchozí pozici pro Lenu Häckiovou. Ta boj o třetí místo ještě zdramatizovala střeleckým kolapsem na druhé položce, po kterém musela zamířit na trestný okruh. V posledním běžeckém kole jí však soupeřky z Ukrajiny, Kanady ani Spojených Států nestačily a Švýcarky tak přece jen urvaly druhé pódium v řadě.

Foto: Aita Gasparinová (Autor: Petr Slavík)

Češky se dnes blýskly výkonem na trati

V poli poražených dnes skončily Švédky, které vinou dvou trestných kol skončily až desáté. Oproti minulému týdnu si příliš nepolepšily Italky, které se opět nevyvarovaly trestnému kolu a obsadily jedenácté místo. Italky tak na umístění v první trojce čekají již rok, naposledy se jim to povedlo právě v Hochfilzenu. Ještě hůře dopadly Němky, které dvanáctým místem potvrdily nezdařilý start do sezóny.

Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

Úspěšný závod mají za sebou české reprezentantky. Těm se dnes povedla především běžecká část. Hned Jessica Jislová zajela na svém úseku třetí běžecký čas. Při první předávce český tým ztrácel pouze 22 vteřin. Běžecky zazářila i Lucie Charvátová, které se ale při ležce nepodařilo dobít jednu nesestřelenou ránu a musela tak absolvovat 150 metrů navíc. Markéta Davidová i Eva Kristejn Puskarčíková pak měly na svém úseku druhý běžecký čas, obě předvedly solidní střelbu a Češky si tak oproti minulému týdnu o dvě příčky polepšily a dojely na šestém místě.

Hrdinka závodu

Marte Olsbu Røiselandová si dnes chytře rozložila síly a v závěrečném kole dokázala rychle stáhnout svou ztrátu na první místo. Navíc se jí dařilo i střelecky a svým výkonem výrazně přispěla k dalšímu norskému štafetovému triumfu.

Poražená závodu

Střelbu vleže dnes zvládla Denise Herrmannová bezchybně. Střelecký výbuch však následoval na stojce. Z prvních pěti ran netrefila ani jeden terč. Po třech dobíjení pak po Herrmannové na střelnici zůstaly tři černé terče. Nabrala ztrátu, kterou ani tak rychlá běžkyně, jakou je Herrmannová, nemůže na dvou kilometrech stáhnout. Právě její střelecké zaváhání má velký podíl viny na nejhorším výsledku německé ženské štafety z tohoto střediska.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Pódium štafeta žen SP Hochfilzen (Autor: Petr Slavík)

3 thoughts on “SP Hochfilzen: Skvělá Olsbuová Røiselandová zařídila další norský triumf, Češky šesté

  1. Ten výsledek je takový zvláštní. Šesté místo super, ale na třetí místo scházelo jen 12 vteřin. Lucka opět špatně ležku, což je letos už podruhé, přitom dříve ležky zvládala. Ale na druhou stranu za námi Francouzky, Italky a po výbuchu Hermannové i Němky, což jsou slušné skalpy. Ty běhy jsou ale určitě výborné. U Jessiky jsem se díval na běh i ve Švédsku, a také měla slušné časy. Překvapivě umí lépe štafetu než sólo závody. Ale tak jako tak této naší štafetě věřím, že se ještě ukáže v pravé síle !!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *