Home > Preview > SP Hochfilzen: Potvrdí Němky a Norové štafetovou nadvládu? (startovní listiny)

SP Hochfilzen: Potvrdí Němky a Norové štafetovou nadvládu? (startovní listiny)

Ondřej Moravec

Druhé kolo Světového poháru v rakouském Hochfilzenu dnes uzavírají první ženské a mužské štafety v sezóně. Které týmy nastoupí ve svém nejsilnějším složení a kdo naopak bude své největší hvězdy šetřit?

Štafeta žen
Neděle 16. 1. | 11:15
cze 10. Puskarčíková, Charvátová, Davidová, Vítková
Startovní listina

Nejprve se na start postaví ženy. Tady v posledních sezónách dominovaly především německé závodnice. Ty však zatím v tomto roce prožívají na své poměry celkem nevýraznou sezónu. Žádná Němka letos ještě neskončila na pódiu nebo v Top 6. Nejlépe si zatím vede Franziska Preußová, která je v celkovém hodnocení devátá. Preußovou dnes doplní Vanessa Hinzová, Karolin Horchlerová a Denise Herrmannová.

S číslem 2 dnes do závodu nastoupí Francouzky, které v tuto chvíli vedou Pohár národů. Za Francii pojede Anaïs Chevalierová, Julia Simonová, Célia Aymonierová a Anaïs Bescondová.

Velmi nebezpečné by dnes mohly být Italky, které se v Pokljuce i Hochfilzenu prezentovaly ve velmi dobrém rozpoložení. Dorothea Wiererová a Lisa Vittozziová se v pěti závodech umístily vždy v elitní desítce, při včerejším stíhacím závodě měly Italky dokonce tři závodnice mezi nejlepší sedmičkou. Italky navíc nastupují v nejsilnějším možném složení, i když možná trochu překvapivé je rozložení závodnic: Lisa Vittozziová, Alexia Runggaldierová, Dorothea Wiererová a Federica Sanfilippová.

Federica SanfilippováFoto: Federica Sanfilippová (Autor: Petr Slavík)

Černým koněm závodu by mohly být Rusky, které zatím velmi dobře střílí, štafety se tradičně daří i Ukrajinkám, zaútočit budou určitě chtít také Švédky a Norky.

O dobrý výsledek se pokusí i český tým, i když se u závodnic vyskytly zdravotní problémy. Štafetu rozjede Eva Puskarčíková, která kvůli nachlazení vynechala včerejší stíhačku, dále bude následovat Lucie Charvátová, Markéta Davidová a Veronika Vítková.

Štafeta mužů
Neděle 16. 1. | 14:00
cze 12. Šlesingr, Štvrtecký, Krčmář, Moravec
Startovní listina

V mužských štafetách budou chtít Norové ukázat, že i bez svých hlavních opor z minulosti dokážou být v týmovém závodě stále na čele. Pro dnešní závod sice dostal volno vedoucí muž Světového poháru Johannes Thingnes Bø, i tak by se ale norská čtveřice rozhodně neměla podceňovat. Tradičně štafetu rozjede Lars Helge Birkeland, na startu nechybí ani Henrik L’Abée-Lund a Tarjei Bø. Finiš pak obstará Vetle Christiansen, který stál včera poprvé v kariéře na stupních vítězů.

Svého nejlepšího závodníka šetří i Francouzi a Martina Fourcada tak dnes na startu neuvidíme. Francouzský tým je ale i tak velmi silný a ve složení Antonin Guigonnat, Émilien Jacquelin, Quentin Fillon Maillet a Simon Desthieux rozhodně má ambice na vítězství.

Němci v loňské sezóně ani jednou nezvítězili a to dnes budou chtít jistě napravit. I oni mohou spoléhat na velmi silnou sestavu. Německý závod rozjede Simon Schempp, dále se představí Johannes Kühn, Arnd Peiffer a Benedikt Doll.

Na dobré výkony z minulosti budou chtít navázat i olympijští vítězové ze Švédska, kterým však chybí Fredrik Lindström, který se potýká s mononukleózou a přijde tak o větší část sezóny. V dobré umístění doufají i Rusové a pochopitelně domácí Rakušané, kteří zde na Mistrovství světa získali bronz.

Češi po onemocnění Tomáše Krupčíka museli pozměnit sestavu a v závodě tak nebude chybět Michal Šlesingr, Jakub Štvrtecký, Michal Krčmář a Ondřej Moravec.

Hlavní foto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Slavík)

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *