Home > Závody > SP Hochfilzen: Wiererová připisuje další vítězství, Charvátová 6. místo

SP Hochfilzen: Wiererová připisuje další vítězství, Charvátová 6. místo

V Hochfilzenu skončil sprint žen na 7,5 kilometru. A má stejnou vítězku jako minulý rok. Dorothea Wiererová odstartovala ve žlutém a celkové vedení si pojistila dnešní výhrou. Z Češek dnes zazářila Lucie Charvátová, která si dojela teprve podruhé v kariéře pro umístění v elitní šestce. Překvapila i 17. Jessica Jislová. Naopak Markétě Davidové se dnes nedařilo.

Dominance Wiererové, první medaile pro Mironovou

Ačkoli italské statistiky před začátkem sezóny mluvily pro Lisu Vittozziovou, i na druhé zastávce Světového poháru zatím stále vládne Dorothea Wiererová. V dnešním sprintu dokázala i s jedním trestným kolem zvítězit. Pojistila si tak celkové vedení. Na prvním místě její náskok narostl na 43 bodů.

O zlato dnes Wiererovou mohla připravit Ingrid Tandrevoldová. Norka po bezchybné střelbě odjížděla se ztrátou necelých 4 vteřin. Běžecky na tom ale dnes byla lépe Wiererová, která zaznamenala třetí běžecký čas, Tandervoldová devátý. Norka tak zůstala druhá, na stejnou příčku se vyhoupla i v celkovém hodnocení. Pro bronz si dnes dojela rychlá Světlana Mironová. Pro Rusku jde o první cenný kov vůbec, dosud byla nejlépe sedmá.

Tři rychlé Norky v TOP 10

Běžeckou dominanci nadále potvrzují norské reprezentantky. Medaili dnes sice vybojovala jen Tandrevoldová, mezi nejlepších deset se i se dvěma trestnými koly zařadily sedmá Marte Olsbuová Røiselandová a osmá Tiril Eckhoffová. Røiselandová měla druhý běžecký čas, v celkovém hodnocení je na třetím místě. Na krajanku Tandrevoldovou ztrácí jediný bod. Norky zatím suverénně vedou i pořadí Poháru národů. Na druhé Švédky mají k dobru 71 bodů

Téměř bezchybné Charvátová a Jislová

Z Češek se dnes největší pozornost zaměřovala samozřejmě na druhou ženu celkového hodnocení Markétu Davidovou. A ta bojovala o další medailové umístění až do závěrečných položek. Jenže právě ty minula. Běžecky to dnes pro Davidovou i vinou pádu ve druhém kole nebylo ono, zapsala až 19. běžecký čas. V cíli z toho bylo 35. místo a pokles na 7. příčku v celkovém hodnocení. Velmi podobně na tom byla Eva Kristejn Puskarčíková, která po druhé střelbě také zamířila na dvě trestná kola. V cíli nakonec byla před Davidovou na 32. místě.

Foto: Lucie Charvátová (Autor: Petr Slavík)

Druhé půlce českého kvarteta se dařilo. Reparát po Östersundu zvládla na výbornou Lucie Charvátová. Jednoho omylu se dopustila na střelbě vleže. Bravurně ale zvládla stojku. Přidala patnáctý běžecký čas a v součtu z toho byl druhý nejlepší výsledek v kariéře – šesté místo. Nejlépe byla v sezoně 2015/16 pátá – opět šlo o sprint, opět v Hochfilzenu. Pro první body v sezoně si dojela Jessica Jislová. Ta se dokonce na střelnici nemýlila vůbec. V běhu byla sice až 43., nakonec z toho byl stejně jako u Charvátové druhý nejlepší výsledek kariéry – 17. místo.

Hrdinka závodu

Z Östersundu odjížděla Paulína Fialková předčasně, ohlásila zranění kolene. Ačkoliv dosud není úplně jasné, jak moc ji během sezony ještě může zranění potrápit, do Hochfilzenu slovenská jednička odcestovala. A blýskla se nejen bezchybnou střelbou, ale i 12. běžeckým časem. Bylo z toho čtvrté místo, od bronzu Slovenku dělily necelé čtyři vteřiny.

Poražená závodu

Příprava nerovná se Světovému poháru. Ačkoli se očekával na předních příčkách především italský souboj, Lisa Vittozziová zatím zůstává daleko za očekáváním. Nebyl to pro ni dnes takový střelecký výbuch jako v Östersundu. Na střelnici zaznamenala jen jednu chybu. Loni tu se stejným skóre byla čtvrtá, jenže tehdy měla pátý běžecký čas. Dnes byla na trati až 34. Celkem skončila 18. a ve Světovém poháru jí zatím patří 21. místo.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Pódium sprintu žen v Hochfilzenu (Autor: Petr Slavík)

6 thoughts on “SP Hochfilzen: Wiererová připisuje další vítězství, Charvátová 6. místo

  1. Lůca si nadělila ke svátku pěkné umístění. Sprinty by jí měly sedět, tak těch míst v první desítce bude i třeba víc :). Gratulace. Jessica také výborně. Eva s Markétou sice pokazily střelbu, ale nezatracoval bych je. Prostě se to jednou nepovedlo …
    Dokážou konečně prodat ve štafetě to, co v nich je?

    1. Úplně a bezvýhradně souhlasím. Lucii Charvátové velké blahopřání – a ten nejlepší dárek si už k svátku dala 🙂

  2. Nevíte někdo, co se stalo u Jislů? PROČ Jessica se slzami v očích říkala, že dnes závodila pro svou rodinu??

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *