Home > Závody > SP Hochfilzen: Johannes Bø v Rakousku slaví zlatý hattrick, Štvrtecký na životním 29. místě

SP Hochfilzen: Johannes Bø v Rakousku slaví zlatý hattrick, Štvrtecký na životním 29. místě

Králem sprintů v Hochfilzenu je Johannes Thingnes Bø. Dnes tu zapsal třetí vítězství v řadě, když těsně zdolal rovněž velmi rychlého Simona Desthieuxe. Nejlepším z Čechů byl 29. Jakub Štvrtecký.

Johannes zpět ve žlutém

Kdo dal na statistiky a vsadil dnes na vítězství Johannese Thingnese Bøho, ten udělal dobře. Nor vyhrál už třetí sprint v Hochfilzenu za sebou a zároveň devátý z posledních jedenácti. Neměl to ale jednoduché.

Minul jeden terč vestoje a musel se nervózně ohlížet za svá záda. Simon Desthieux také udělal jednu chybu na stojce, v závěrečném kole Nora dokonce stahoval, ale nakonec dojel druhý se ztrátou osmi sekund. Francouz skončil počtvrté v kariéře druhý, na vítězství stále čeká.

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

O třetí příčku bojovali bezchybní Rusové. Lepší byl Alexandr Loginov, který poprvé v sezóně vystoupal na stupně vítězů. Čtvrtý Matvej Jelisejev potvrdil skvělou formu, celkově je ve Světovém poháru pátý.

Zlatý hattrick dokonán

Pro nejlepší výsledek v sezóně si dojel i přes jednu chybu pátý Lukas Hofer, který ztratil na Jelisejeva pouhé dvě desetiny sekundy. Tarjei Bø byl nejlepším z těch, kteří udělali dvě chyby. Skončil šestý a v celkovém hodnocení se propadl na čtvrté místo.

Foto: Lukas Hofer (Autor: Petr Slavík)

Skvělý italský závod podtrhl sedmý Dominik Windisch, osmý mladík Felix Leitner zase zachraňoval čest domácího Rakouska. Devátý dojel Ukrajinec Dmytro Pidručnyj a až desátý Martin Fourcade. Vestoje udělal dvě chyby a ani šestý běžecký čas nebyl na jeho poměry zářný. Naopak na dvě desetiny se Johannesovi Bøovi přiblížil Quentin Fillon Maillet, ale po třech chybách byl třináctý.

Fourcada v celkovém hodnocení o 20 bodů překonal J. Bø a o čtyři body i krajan Desthieux.

Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Dnešní závod přinesl i několik životních výkonů. Němec Philipp Horn si dojel pro 19. místo a první body v kariéře bral 21. Belgičan Thierry Langer, podobně jako 28. Ukrajinec Anton Dudčenko a 33. Nor Aleksander Andersen, který ve Světovém poháru debutoval.

Maximum si posunul i Jakub Štvrtecký. Po úvodní nule mohl dokonce pomýšlet na nejvyšší příčky, pak ale přišly tři chyby vestoje. Díky 13. běžeckému času z toho ale bylo 29. místo.

Foto: Jakub Štvrtecký (Autor: Petr Slavík)

Body dnes získali také 32. Ondřej Moravec (1+0) a 40. Michal Krčmář (2+0), i když pro ně je toto umístění spíše zklamáním. Podobně jako pro 69. Michala Šlesingra (0+2) a 94. Adama Václavíka (3+2).

Hrdina závodu

Už jsme si zvykli na dobré výsledky Michaela Rösche a Florenta Claudea, ale dnes si pro premiérové body dojel čistokrevný Belgičan, osmadvacetiletý Thierry Langer.

Poražený závodu

Naprostý výbuch dnes potkal švédské biatlonisty včetně Sebastiana Samuelssona. Ten z nich byl sice nejlepší, ale s jednou chybou až 48. Zdá se, že švédský servis dnes nezafungoval.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “SP Hochfilzen: Johannes Bø v Rakousku slaví zlatý hattrick, Štvrtecký na životním 29. místě

  1. Tak Kuba Štvrtecký s třemi chybami před Eberhartem, který také třikrát chyboval … no to čumím. Byla by fantazie, kdyby se mu povedlo nasbírat body a kvalifikovat se do masáku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *