Home > Závody > SP Kontiolahti: Dvojicím vládli Chevalierová a Guigonnat. Češi propadli

SP Kontiolahti: Dvojicím vládli Chevalierová a Guigonnat. Češi propadli

Antonin Guigonnat

Sedmý závod smíšených dvojic přinesl třetí vítězství pro Francii. V Kontiolahti se o něj postarali Anaïs Chevalierová a Antonin Guigonnat. Veronika Vítková a Ondřej Moravec se závodem střelecky protrápili a dojeli až 18.

Další francouzské vítězství

Francii dostala na svém druhém úseku do čela dobře střílející Anaïs Chevalierová. Antonin Guigonnat sice po sedmé střelbě přepustil vedení Ukrajinci Artěmu Tyščenkovi, ale po závěrečné stojce si ho vzal zpět.

Guigonnat v posledním kole ustál atak soupeřů a zařídil třetí vítězství pro Francii v této disciplíně. Klíčem k úspěchu byla zejména střelba, francouzský pár dobíjel jen šestkrát.

Anaïs ChevalierováFoto: Anaïs Chevalierová (Autor: Petr Zbranek)

Sedm náhradních nábojů vypotřebovalo druhé Rakousko, které popáté v řadě končí na stupních vítězů. Po boku Lisy Hauserové se místo nemocného Simona Edera představil Julian Eberhard. Ten v závěru prokázal své běžecké kvality a zdolal Johannese Thingnese Bøho. Favorizované Norsko doplatilo na trestné kolo Marte Olsbuové.

Ukrajina nakonec skončila čtvrtá, což bylo vzhledem k průběhu závodu zklamáním. Na víc myslelo i páté Rusko, které přitom mohlo využít kvalit Antona Šipulina. Šestá byla Itálie, sedmá Kanada a na dobrém osmém místě se umístilo Japonsko.

Česká střelecké trápení

Podle papírových předpokladů měla patřit česká dvojice k těm favorizovaným. Odhady ale narušilo trojí dobíjení Veroniky Vítkové na úvodní ležce. Čistá stojka přinesla posun alespoň na 11. místo. Výš už se ale naši nedostali.

Ondřej Moravec totiž musel po své první střelbě vleže na trestné kolo. K tomu přidal pět dobíjení a předával až jako 19. Na trestný okruh po ležce musela následně i Veronika Vítková, která ještě o příčku klesla.

Na posledním úseku si Moravec vystačil jen s jedním náhradním nábojem, ale už to nestačilo na lepší než 18. místo. Dnešní propadák je komplikací zejména pro české muže, kteří tím ztratili na Ukrajince 95 bodů. Náskok v poháru národů se tak zmenšil na 98 bodů.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
11. Veronika Vítková 0+3 1:14,1 11. +7,9 13.
24. Ondřej Moravec 1+5 1:43,4 26. +18,4 12.
22. Veronika Vítková 1+4 1:44,4 26. +21,2 18.
15. Ondřej Moravec 0+1 1:03,1 8. +42,8 17.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Antonin Guigonnat (Autor: Jiří Zaňát)

2 thoughts on “SP Kontiolahti: Dvojicím vládli Chevalierová a Guigonnat. Češi propadli

  1. V poháru národů mají Češi 3471 bodů. 11. Ukrajina má 3373 máme náskok 98 bodů, s tím že se nejhorší výsledky neškrtají. Abychom se nedostali na to 11. místo nedostali ještě před závody v Rusku. První desítka už nevypadá moc reálně, museli by jsme mít náskok alepon 300 bodů.

  2. To jsou ty následky “politiky” p. Hamzy a spol. Musíme být papežštější než papež… a výsledky se dostaví. Už se stalo. Díky fanfaronským neuváženým vyhlášením, kdy si bafuňáři neuvědomovali jejich dosah (až později jim svitlo, že tím ohrožují rozsah české reprezentace pro příští sezonu a možná i pro další roky), jim nezbylo nic jiného než vyvinout enormní psychický tlak za závodníky a vnutit jim pocit zodpovědnosti za výsledky (aby se tak vyvlékli z vlastní nezpochybnitelné viny). A takhle to dopadlo. Děkujeme, pane Hamzo. Zasloužil jste se vrcholnou měrou o propad české biatlonové reprezentace. Aby vás husa kopla (což je to nejslušnější, co si o vás lze myslet)!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *