Home > Závody > SP Kontiolahti: Favorizovaná Itálie ovládla smíšenou štafetu, Češi 14.

SP Kontiolahti: Favorizovaná Itálie ovládla smíšenou štafetu, Češi 14.

Lisa Vittozziová

Smíšené štafety Itálii jdou. Naplno se to ukázalo dnes v Kontiolahti, když finišman Lukas Hofer vyhrál napínavou bitvu v posledním kole. Český tým se po úvodním kolapsu Evy Puskarčíkové posunul alespoň na 14. místo.

Napínavý závěr a výhra Itálie

První polovina smíšené štafety patřila sestrám Paulíně a Ivoně Fialkovým, které zařídily vedení Slovenska. Mužům už se ale tolik nevedlo a nakonec z toho bylo desáté místo.

O ty nejvyšší příčky bojovaly jiné týmy. A byl to boj až do posledních metrů. Po poslední střelbě odjížděl ve vedení Ukrajinec Dmytro Pidručnyj, ale v patách mu byli Nor Tarjei Bø, Ital Lukas Hofer a Rus Maxim Cvetkov.

Nejvíc sil měl v závěru Hofer, který tak zařídil pro Itálii další úspěch v této disciplíně. Na začátku sezóny v Östersundu byla italská štafeta druhá, na olympiádě třetí.

Dnes se až tolik nevedlo Dorothey Wiererové, která na prvním úseku využila všechny náhradní náboje a předávala jako šestá. Chyb se dopustila i Lisa Vittozziová, která však zařídila posun na pátou příčku. Skvělý Dominik Windisch už předával jako první a Hofer dílo dokonal.

Druhá skončila Ukrajina, která těžila z excelentní střelby. Kvarteto Anastasija Merkušynová, Vita Semerenková, Arťěm Pryma a Dmytro Pidručnyj dobíjelo jen třikrát.

Starší z bratrů Bøových zařídil třetí místo pro Norsko. Spolu s ním se na tom podíleli Synnøve Solemdalová, Tiril Eckhoffová a Henrik L’Abée-Lund.

Čtvrté Rusko mohlo být trochu zklamané, několikrát i vedlo. Pátá skončila Francie po tom, co Anaïs Bescondová absolvovala 300 metrů navíc. Na šesté příčce jsme našli Švédsko a až na sedmé Německo.

Kolaps Puskarčíkové a pak posun vpřed

Pro český nemohl závod začít hůř. Eva Puskarčíková sice zvládla dobře úvodní ležku, držela se v čelní skupince, ale zcela vyhořela na stojce. Po zmatku se zabíráním střeleckých stavů nenašla ten správný rytmus, trefila pouze dva terče a musela třikrát obkroužit trestné kolo.

Na předávce byla Puskarčíková poslední, Jessica Jislová tak vyjela na svůj úsek s mankem více než dvou minut. Ale vedla si skvěle. Vystačila si s jedním náhradním nábojem a polepšila českému týmu na 19. příčku.

Ještě líp střílel Michal Krčmář. Nedobíjel ani jednou a i když neběžel zrovna nejrychleji, tak zařídil další posun.

Michal KrčmářFoto: Michal Krčmář (Autor: Jiří Zaňát)

Adam Václavík se do své práce pustil z 15. místa. Po precizní ležce už byl český benjamínek 13. Na stojce už to taková krasojízda nebyla, Václavík musel na trestné kolo. To však znamenalo pokles jen o jedno místo.

Dnešní neúspěch poslal české muže v poháru národů o 9 bodů za Ukrajinu. Začíná to tak vypadat na boj o desáté místo se Slovinskem, které dnes skončilo až 21. Češi mají momentálně náskok 111 bodů. Roli může hrát i fakt, že do Ťumeně nepojede ani slovinská dvojka Klemen Bauer.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
23. Eva Puskarčíková 3+4 1:29,9 15. +52,2 15.
11. Jessica Jislová 0+1 1:03,4 1. +1:20,9 16.
9. Michal Krčmář 0+0 55,3 3. +51,0 16.
15. Adam Václavík 1+3 1:23,1 13. +23,2 10.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Lisa Vittozziová (Autor: Petr Zbranek)

One thought on “SP Kontiolahti: Favorizovaná Itálie ovládla smíšenou štafetu, Češi 14.

  1. Tady platí totéž co u smíšených dvojic: ti nejzkušenější (tj. Vítková, Moravec a Puskarčíková) se ocitli pod drtivým tlakem, protože OD NICH se čekalo, že kvóty pro příští sezonu zachrání právě oni a právě teď svými výsledky… takže to těžko mohlo dopadnout jinak. Jsou to lidé – a ne roboti napravující chyby “politiky” p. Hamzy. Vůbec mě netěší, že by mělo dojít na mou předpověď (tj. 4 čeští závodníci v příští sezoně), ale komu za to poděkovat? Správně! panu Hamzovi…!! Příště by si měl ne 2x, ale 100x rozmyslet, než nějaký svůj “postoj” pustí do světa. Pane Hamzo, styďte se! Vina za dnešní špatné výsledky plně padá na vás a vy nemáte vůbec nic, čím byste ospravedlnil svou tvrdošíjnou tupohlavost. Jen se rozhlédněte: žádnému jinému šéfovi se nepovedlo na závěr sezony zdecimovat svůj tým. Gratuluji k očekávanému výsledku.
    Omluvu byste se měl celé české reprezentaci a celé české fanouškovské obci, pokud toho jste schopen (uznat vlastní hloupost hodně bolí, že?).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *