Home > Závody > SP Kontiolahti: Eberhard přejel Fourcada a vyhrál. Oba Češi dojeli v TOP 10

SP Kontiolahti: Eberhard přejel Fourcada a vyhrál. Oba Češi dojeli v TOP 10

Julian Eberhard a Michal Krčmář

Když se Martin Fourcade a Anton Šipulin perou, Julian Eberhard se směje. Tak se dá popsat finiš závodu s hromadným startem v Kontiolahti, který přinesl výhru rakouskému biatlonistovi. Skvěle se vedlo našim, Michal Krčmář dojel osmý a Ondřej Moravec devátý.

Neuvěřitelný finiš Eberharda

Pro Martina Fourcade nezačal první a zároveň poslední závod v Kontiolahti vůbec dobře. Hned na první položce udělal dvě chyby a celý závod musel stahovat. Po čtvrté střelbě už se ale dostal do vedení, o pět sekund před Antona Šipulina.

Rus se brzy dostal na záda Francouze a vypadalo to, že si to tito dva rozdají o vítězství. Jenže těsně před cílem je dojel Julian Eberhard, který přitom při opuštění střelnice ztrácel 17 sekund.

V posledním kopečku upadl Šipulin a vypadl z boje o vítězství. Jen o pár metrů dál své snažení vzdal i Fourcade. Možná se na jeho zůstatku sil projevily zdravotní trable, každopádně pochopil, že na Eberharda dnes mít nebude.

Rakouský rychlík si připsal čtvrtý triumf ve Světovém poháru, první ve čtyřpoložkovém závodu. Spokojený nakonec může být i Martin Fourcade. Podevatenácté v řadě skončil na stupních vítězů, prakticky si zajistil malý křištálový glóbus a v celkovém hodnocení poodskočil dnes 19. Johannesovi Bøovi. Při odpočtu dvou nejhorších výsledků má Francouz náskok 45 bodů.

Za třetím Šipulinem dojelo trio Němců v pořadí čtvrtý Benedikt Doll, pátý Erik Lesser a šestý Arnd Peiffer. Ten přitom před poslední střelbou vedl, ale pak udělal dvě chyby. Sedmé místo obsadil Dominik Windisch.

Dvakrát TOP pro české barvy

Čeští biatlonisté se s Kontiolahti rozloučili stylově. Jak Michal Krčmář, tak Ondřej Moravec se vešli do elitní desítky. Oba k tomuto výsledku ale došli zcela jinak.

Moravec se od začátku držel na dohled čela závodu. Po dvou nulách mu patřila pátá příčka. Jedinou chybu udělal na třetí střelbě a díky tomu skončil na dobré deváté příčce. Potřetí v této sezóně se 33letý borec vešel do elitní desítky.

Ondřej MoravecFoto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Zbranek)

Pro Krčmáře začal závod podobně jako pro Fourcada, dvěma chybami. Ale i další průběh byl naštěstí shodný, stříbrný medailista z Pchjongčchangu už se trestnému kolu vyhnul. Navíc výborně běžel (10. čas) a finišoval těsně před Moravcem na osmé příčce. V součtu s olympiádou se Krčmář dostal mezi deset nejlepších už pošesté v tomto ročníku.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
8. Michal Krčmář 2+0+0+0 2:01,0 22. +23,4 10.
9. Ondřej Moravec 0+0+1+0 1:49,0 8. +52,1 17.

Výsledkový servis


Hlavní foto: Julian Eberhard a Michal Krčmář (Autor: Martin Kaděrka)

One thought on “SP Kontiolahti: Eberhard přejel Fourcada a vyhrál. Oba Češi dojeli v TOP 10

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *