Home > Závody > SP Kontiolahti: Hinzová se raduje z životního vítězství, Vítková 20.

SP Kontiolahti: Hinzová se raduje z životního vítězství, Vítková 20.

Vanessa Hinzová

Závěr Světového poháru v Kontiolahti přinesl velké překvapení. Hromadný start ovládla Němka Vanessa Hinzová, která do dnešního dne ani jednou nestála na stupních vítězů. Veronika Vítková dojela 20.

Poprvé pro Hinzovou

Hlavní role obsadily v hromadném startu žen tři biatlonistky, které první tři střelecké zastávky zvládly bez újmy a držely se spolu na čele. Šlo o Lisu Vittozziovou, Vanessu Hinzovou a Anaïs Chevalierovou.

Závěrečnou stojku odstřílela čistě jen jedna z tohoto tria – Hinzová. Němka oproti jiným závodům i velmi slušně běžela, a tak v posledním kole nedošlo k žádnému dramatu. Vanessa Hinzová se mohla v cílové rovince usmívat, poprvé v kariéře vystoupala na stupně vítězů a rovnou na první místo.

Vítězné gesto předvedla i v cíli druhá Vittozziová. Italka si totiž vylepšila osobní maximum, dosud byla třikrát třetí. A do třetice bude spokojená i Chevalierová. Dočkala se prvního pódia v sezóně, kterou výrazně ovlivnilo těžké zranění z přípravy.

Lisa VittozziováFoto: Lisa Vittozziová (Autor: Petr Zbranek)

Poslední závod před domácím publikem měl pro Kaisu Mäkäräinenovou trochu hořkou příchuť. Kvůli třem chybám nemohla zasáhnout do boje o medaile, skončila čtvrtá. Nejlepší výsledek v kariéře, páté místo, ve Světovém poháru si zajela olympijská vítězka Hanna Öbergová.

Šestá dojela Marte Olsbuová před sedmou Laurou Dahlmeierovou. Němka tímto ztratila červený trikot, ale bodově je na tom stejně jako nyní vedoucí Mäkäräinenová.

Vedle Hinzové dnes neminula ani jeden terč Běloruska Iryna Kryuková, která v souboji o osmou pozici zdolala krajanku Naděždu Skardinovou. Běloruskou hradbu dotvořila Darja Domračevová. Nejrychlejší žena dnešního závodu musela na pět trestných kol.

Chybující Kuzminová a Vítková

Dnešní závod pořádně zamíchal bojem o velký křišťálový glóbus. Anastasia Kuzminová se totiž netrefovala, absolvovala šest trestných okruhů a obsadila až 16. příčku. Mäkäräinenová už nyní vede i po odečtení dvou nejhorších výsledků. Má náskok 16 bodů.

Střelecky se příliš nedařilo ani Veronice Vítková. Jediná Češka na startu udělala už na první střelbě dvě chyby, což zopakovala i na třetí střelecké zastávce. Na druhou stranu dobře běžela, byla 11. nejrychlejší, a tak vyšplhala na 20. příčku. V celkovém hodnocení je Vítková stále šestá.

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Jiří Zaňát)

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
20. Veronika Vítková 2+0+2+0 1:59,0 13. +1:05,8 11.

Výsledkový servis


Světový pohár pokračuje už ve čtvrtek v norském Oslu. Na programu budou sprinty mužů a žen.

Hlavní foto: Vanessa Hinzová (Autor: Petr Zbranek)

One thought on “SP Kontiolahti: Hinzová se raduje z životního vítězství, Vítková 20.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *