Home > Preview > SP Kontiolahti: Hromadný start pojede i Martin Fourcade (startovní listiny)

SP Kontiolahti: Hromadný start pojede i Martin Fourcade (startovní listiny)

Martin Fourcade

Až v závěrečném hromadném startu v Kontiolahti uvidíme Martina Fourcada. V masácích se představí i tři Češi. Mezi muži to budou Ondřej Moravec a Michal Krčmář, mezi ženami Veronika Vítková.

Závod s hromadným startem mužů
Neděle 11. 3. | 13:30
cze 22. Moravec, 24. Krčmář
Startovní listina

Zdravotní problémy zatím nepustily Martina Fourcada v Kontiolahti ani do jednoho závodu, dočká se až nyní. A bude muset zabrat. Pokud vezmeme do úvahu odpočet dvou nejhorších výsledků, tak má na Johannese Thingnese Bøho k dobru jen 19 bodů.

Francouz letos ovládl tři hromadné starty ze čtyř včetně toho olympijského. Jednou uspěl Nor. Hromadné starty letos jezdí velmi dobře i Tarjei Bø, na olympiádě zase zazářil stříbrný Simon Schempp.

Vítězstvím ve sprintu se do role jednoho z největších favoritů pasoval Anton Šipulin. V Kontiolahti se vede i Arndu Peifferovi, Simonu Desthieuxovi, Quentinu Fillonu Mailletovi, Dominiku Windischovi či Lukasi Hoferovi.

České barvy budou hájit Ondřej Moravec a Michal Krčmář, kteří zatím prožili v Kontiolahti dva rozdílné závody. Snad nyní navážou na to povedenější představení a třeba zaútočí na elitní desítku.

Závod s hromadným startem žen
Neděle 11. 3. | 16:10
cze 6. Vítková
Startovní listina

Nejúspěšnější biatlonistkou v hromadným startech je v této sezóně Laura Dahlmeierová. Disciplínu vede o sedm bodů před Kaisou Mäkäräinenovou. Skončila jednou druhá, třetí a pátá. Štafety vynechala, a tak bude mít dost sil na to, aby vylepšila páté místo ze sprintu.

Mäkäräinenová má poslední šanci, aby potěšila domácí fanoušky medailí. Vedle ní se letos v hromadném startu na nejvyšší stupínek prosadily i Justine Braisazová, Darja Domračevová a Anastasia Kuzminová.

Ruska ve slovenských službách získala ten nejcennější, olympijský, triumf. V Pchjongčchangu do toho šla od začátku běžecky naplno, což bude asi její taktikou i dnes. Na střelbu spoléhat nemůže, ve sprintu v Kontiolahti udělala čtyři chyby a ve smíšených dvojicích šla na trestné kolo.

Páteční sprint v Kontiolahti ovládla Domračevová, která by mohla být favoritkou číslo jedna. Skvělou formu má také Lisa Vittozziová.

Spokojená byla se sprintem i Veronika Vítková, jediná Češka ve 30členné startovní listině. Díky dvěma nulám skončila šestá. Snad se oklepe ze střeleckého trápení ve smíšených dvojicích a naváže na Ruhpolding, kde v masáku skončila třetí.

Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Zbranek)

One thought on “SP Kontiolahti: Hromadný start pojede i Martin Fourcade (startovní listiny)

  1. Bodejť by M. Fourcade nejel – vždyť jde o JEHO prachy (zatímco ve “smíšenkách” šlo jen o tým Francie)!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *