Home > Závody > SP Kontiolahti: Johannes Bø vyhrál předposlední závod sezóny a blíží se obhajobě glóbu

Po zrušení finálového podniku Světového pohár v Oslu byl dnešní sprint mužů v Kontiolahti předposledním individuálním závodem sezóny. Johannes Thingnes Bø v něm opět deklasoval konkurenci včetně Martina Fourcada a má na dosah velký křišťálový glóbus. Nejlepším z Čechů byl 34. Michal Krčmář.

Johannes Bø o 19 bodů napřed

když se nemýlí na střelnici, je při současné běžecké formě neporazitelný. Johannes Thingnes Bø byl dnes v Kontiolahti jedním z 20 biatlonistů z prvních 30, kteří stříleli čistě.

V elitním klubu byl i Martin Fourcade, jehož skvělý finiš stačil na posun ze čtvrté příčky po stojce na druhou příčku v cíli. Na Nora ztratil 21 sekund, ale především 6 bodů do hodnocení Světového poháru. Po odpočtu dvou nejhorších výsledků má před závěrečnou stíhačkou ztrátu 19 bodů. Těšit ho ale může zisk malého křišťálového glóbu.

O sekundu prohrál souboj o druhou příčku s Fourcadem jeho krajan Émilien Jacquelin. Francouzi a Norové zabrali 9 z 11 prvních míst, jejich nadvládu rozbili jen Němci, šestý Benedikt Doll a devátý Arnd Peiffer.

Doll byl jediným chybujícím biatlonistou v elitní desítce. V ní nechyběli čtvrtý Vetle Christiansen, pátý Tarjei Bø, sedmý Quentin Fillon Maillet, osmý Simon Desthieux a v životním závodě desátý Sturla Lægreid.

Češi ztráceli v běhu

Za normálních okolností by Michal Krčmář a Ondřej Moravec se dvěma nulami atakovali umístění v elitní desítce, tak jako se to povedlo třeba Krčmářovi před týdnem v Novém Městě. Po čtvrté příčce ale dnes skončil s nulou až třicátý. Nevedlo se mu běžecky, stejně jako 33. Moravcovi.

Adam Václavík chyboval dvakrát a z 52. místa proklouzl do sobotní stíhačky. U toho bohužel nebudou 75. Tomáš Krupčík a 90. Jakub Štvrtecký, kteří museli na tři trestná kola.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

One thought on “SP Kontiolahti: Johannes Bø vyhrál předposlední závod sezóny a blíží se obhajobě glóbu

1. Cituji:
    Po odpočtu dvou nejhorších výsledků má před závěrečnou stíhačkou ztrátu 19 sekund.