Home > Závody > SP Oslo: Laukkanenová vyhrála i stíhačku. Koukalová dojela druhá

SP Oslo: Laukkanenová vyhrála i stíhačku. Koukalová dojela druhá

Mari Laukkanenová

Na malý křišťálový glóbus nedosáhla, přesto může být spokojená. Gabriela Koukalová dojela ve stíhacím závodě v Oslu na druhém místě. Nestačila jen na Mari Laukkanenovou, která se po premiérovém triumfu v kariéře dočkala i druhého vítězství.

Povedený start Laukkanenové i Koukalové

Podobně jako ve sprintu, tak i dnes ve stíhacím závodu se biatlonistky musely porvat s poměrně těžkými povětrnostními podmínkami. Už na první střelbě přišlo hodně chyb, což ale nebyl případ Mari Laukkanenové. Finka tak rozšířila svůj náskok na 33 sekund, protože Justine Braisazová zamířila na trestné kolo.

Velmi dobře spolu v prvním kole spolupracovaly Gabriela Koukalová a Veronika Vítková. Jejich cesty se ale po střelbě rozešly. Koukalová byla čistá a spolu s Braisazovou se vydala pronásledovat vedoucí Finku. Vítková byla po jedné chybě 6.

Pro druhou ležku se vítr trochu uklidnil, čehož i přes jeden kalibr výborně využila Laukkanenová. A také Koukalová, která už byla jedinou pronásledovatelkou Finky. Braisazová se totiž opět nevyhnula trestnému kolu. Kroužit ale tentokrát nemusela Vítková, která si podržela 6. příčku.

Koukalová nestačí jen na Laukkanenovou

Chvíle pravdy měla pro Laukkanenovou přijít při stojkách. Tu první ale zvládla naprosto dokonale, podobně jako Koukalová. Pořadí se neměnilo ani na třetím místě. Zato v dalších patrech se čeřila voda. Skvělé stíhací jízdy předváděly Paulína Fialková, Darja Domračevová, Lisa Hauserová a bohužel pro Gabrielu Koukalovou i Laura Dahlmeierová. Ta už atakovala elitní desítku, čímž se výrazně přiblížila malému křišťálovému glóbu.

První chyba Mari Laukkanenové přišla až na poslední položce. Zároveň ale byla chybou poslední. Finská biatlonistka tak podruhé v kariéře oslavila vítězství ve Světovém poháru.

Díky čtvrté nule nebylo pochyb ani o tom, že druhé místo bude patřit Gabriele Koukalové. Česká reprezentantka se tak poprvé od stříbra ve vytrvalostním závodě na Mistrovství světa postavila na stupně vítězek. Druhá příčka by Koukalové patřila i v případě, že bychom odečetli od výsledných časů rozestupy ze sprintu.

A konečně, i obsazení třetí příčky zůstalo neměnné. To i přesto, že Justine Braisazová nasbírala celkem čtyři chyby. Mladičká Francouzka vystoupala na pódium teprve potřetí v kariéře, podobně jako Laukkanenová.

Malý glóbus pro Dahlmeierovou

Skvělou formu si do Osla přivezla 36letá Teja Gregorinová. Slovinka se po 8. příčce ze sprintu dnes může radovat ze 4. příčky. Je to pro ni nejlepší výsledek od sezóny 2013/2014.

Vůbec nejlepšího času dosáhla ve stíhačce Lisa Hauserová. Rakouská biatlonistka zastřílela čtyřikrát za nula a propracovala se z 22. místa až na 5. V závěrečném kole ji sice přeskočila Gregorinová, ale na druhou stranu nechala za svými zády 6. Marte Olsbuovou.

Skvělé posuny se tak trochu podle očekávání povedly 7. Kaise Mäkäräinenová (27. ve sprintu), 8. Dorothee Wiererové (19.) a 9. Lauře Dahlmeierová (31.). V případě Němky to znamenalo zisk druhého malého křišťálového glóbu v této sezóně.

Veronika Vítková dnes nasbírala tři chyby, což určitě nebyla špatná bilance. Stačila jí na dobré 10. místo. O dvě trestná kola víc obkroužila Lucie Charvátová, která brala body za 33. místo. A měla na svém kontě také jedno prvenství v podobě nejrychlejšího střeleckého času.

Střelecké časy
1. Lucie Charvátová 1:31,0
2. Baiba Bendikaová +7,0
3. Julia Simonová +10,0
5. Veronika Vítková +16,0
41. Gabriela Koukalová +39,0
Běžecké časy
1. Laura Dahlmeierová 24:45,9
2. Tiril Eckhoffová +4,6
3. Kaisa Mäkäräinenová +9,8
18. Gabriela Koukalová +44,3
31. Lucie Charvátová +1:01,4
35. Veronika Vítková +1:10,8

Foto: Mari Laukkanenová (Autor: Kimmo Pukkila, pod licencí BY-NC-SA)

2 thoughts on “SP Oslo: Laukkanenová vyhrála i stíhačku. Koukalová dojela druhá

  1. Dobrý den,
    konal se závod SP v Kontiolahti, jak hlásí titulek nebo v Oslu jak je napsáno v textu? Já myslela, že v Kontiolahti se závody konaly minulý týden.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *