Home > Závody > SP Kontiolahti: Martin Fourcade se rozloučil výhrou, velký křišťálový glóbus obhájil Johannes Bø

SP Kontiolahti: Martin Fourcade se rozloučil výhrou, velký křišťálový glóbus obhájil Johannes Bø

Závěrečný stíhací závod Světového poháru mužů ve finském Kontiolahti byl napínavý až do samotného konce. Z vítězství se v posledním závodě kariéry radoval Martin Fourcade. Velký křišťálový glóbus obhájil díky čtvrtému místu Johannes Thingnes Bø, držitelem malého glóbu za disciplínu se poprvé stal Émilien Jacquelin.

Fourcade se vítězně rozloučil tam, kde začal

Martin Fourcade včera poněkud překvapivě oznámil, že sobotní stíhací závod bude poslední v jeho kariéře. A závěrečný 346. start zakončil jeden z nejlepších biatlonistů historie stylově – 83. výhrou. V polovině závodu se posunul do čela a i přes dvě zaváhání na závěrečné položce vedení udržel.

Kariéra Martina Fourcada se tak uzavřela tam, kde svým způsobem začala – v roce 2010 v Kontiolahti vyhrál vůbec svůj první závod Světového poháru – také se jednalo o stíhací závod.

Foto: Radost Martina Fourcada (Autor: Petr Slavík)

J. Bø i přes komplikace glóbus obhájil

Johannes Thingnes Bø si cestu za celkovým vítězstvím zkomplikoval na první položce vestoje, po které musel na tři trestá kola. Závěrečnou střelbu si ale narozdíl od nejbližších soupeřů pohlídal a dojel čtvrtý – to bylo v případě Fourcadova triumfu nejhorší umístění, které si Nor mohl dovolit. O 2 body tak obhájil velký křišťálový glóbus.

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Francouzské stupně vítězů

Fourcada na stupních vítězů doplnili stříbrný Quentin Fillon Maillet a bronzový Émilien Jacquelin. Druhý jmenovaný navíc získal premiérový malý křišťálový globus. Vedení disciplíny uhájil také těsně – o dva body před Fourcadem a Fillonem Mailletem.

Foto: Pódium stíhacího závodu mužů (Autor: Petr Slavík)

Václavík si polepšil o 22 míst

Nejlepším Čechem v cíli byl Ondřej Moravec, který startoval s číslem 33. Po bezchybných stojkách přidal dva omyly na položkách ve stoje, to v závěru stačilo na 29. místo.

Adam Václavík byl jedním ze skokanů stíhačky. Do závodu se vydával jako 52., i se čtyřmi trestnými koly se dokázal posunout hned za Moravce na 30. místo.

Michal Krčmář si jako jediný z českých reprezentantů oproti sprintu pohoršil. S číslem 30 absolvoval celkem šest trestných kol a dojel 36.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Rozlučka s Martinem Fourcadem (Autor: Petr Slavík)

3 thoughts on “SP Kontiolahti: Martin Fourcade se rozloučil výhrou, velký křišťálový glóbus obhájil Johannes Bø

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *