Home > Závody > SP Le Grand-Bornand: Davidová opět bronzová ve sprintu. Vítězkou je Eckhoffová

SP Le Grand-Bornand: Davidová opět bronzová ve sprintu. Vítězkou je Eckhoffová

O další medailovou radost pro české barvy se v dnešním sprintu Světového poháru znovu postarala Markéta Davidová. Ve francouzském Le Grand-Bornand nestačila jen na vítěznou Tiril Eckhoffovou a domácí Justine Braisazovou.

Eckhoffová vítězí podruhé v řadě

Markéta Davidová stejně jako v prvním sprintu v Östersundu sestřelila všechny terče a s nízkým startovním číslem pět nastavila laťku pro zbývající biatlonistky. A v průběhu závodu ji dokázaly překonat jen dvě soupeřky. Na střelnici rovněž bezchybnou Justine Braisazovou hnalo v posledním běžeckém kole domácí publikum. Francouzka své tempo stupňovala a v cíli se nakonec dostala před českou závodnici.

Foto: Tiril Eckhoffová (Autor: Jaroslav Svoboda)

Obě se ale musely sklonit před běžeckým výkonem Tiril Eckhoffové. Ta i s jednou chybou dokázala v závěrečném okruhu smazávat ztrátu a cílem projela na prvním místě. Běžecký čas měla samozřejmě nejrychlejší. Pro Eckhoffovou jde o osmé kariérní vítězství a první medaili v tomto areálu.

Foto: Pódium sprintu žen (Autor: Jaroslav Svoboda)

Favoritky (ne)selhaly

Dorothea Wiererová, favoritka číslo jedna, dnes zajela svůj nejhorší závod sezony. Se dvěma chybami na střelnici byla až 22. Stále se nedaří ani její krajance Lise Vittozziové, jejíž nejlepším umístěním je 9. příčka. Dnes se na 15. místě alespoň poprvé dostala před Wiererovou. Zklamáním je dnešní závod i pro Hannu Öbergovou (se dvěma trest. koly čtrnáctá). Trápení dnes neprolomila Kaisa Mäkäräinenová – se čtyřmi omyly dojela na nebodovaném 56. místě.

Naopak norský den podpořila šestá Ingrid Tandrevoldová. Pro tuto Norku jde o páté umístění v elitní šestce v řadě. Před domácím publikem se dobře uvedla i devátá Julia Simonová. Životní sezonu nadále prožívá Ruska Světlana Mironovová, která za bronzovou Davidovou zaostala o dvě vteřiny. Po bezbodovém Hochfilzenu si dnes polepšila i pátá Denise Herrmannová. Po předčasném odjezdu z Östersundu se nadále daří také Paulíně Fialkové, dnes Slovenka dojela desátá.

Foto: Malé pódium sprintu žen (Autor: Jaroslav Svoboda)

Střelecký výbuch Kristejn Puskarčíkové

Další solidní výkon předvedla Lucie Charvátová se startovním číslem jedna. Sice musela na dvě trestná kola, ale v cíli byla 21. a dojela si pro první body v tomto středisku. Na bodované příčce skončila i 35. Jessica Jislová. Naopak Evě Kristejn Puskarčíkové se dnešní závod nepovedl. Se čtyřmi omyly na střelnici byla 65. – poprvé v sezoně bez bodů a také bez postupu do stíhacího závodu.

Foto: Lucie Charvátová (Autor: Jaroslav Svoboda)

Hrdinka závodu

Tiril Eckhoffová opět dokázala, že ne nadarmo se jí v biatlonovém světě říká motorová myš. Dnes musela na trestné kolo jen jednou a v posledním běžeckém kole naplno ukázala své běžecké kvality. Norka se tak raduje z druhého vítězství za sebou, minulý týden ovládla stíhačku v Hochfilzenu.

Poražená závodu

Dorothea Wiererová měla v dnešním sprintu zaútočit na vítězný hattrick. Jenže kvůli dvěma chybám na střelnici a nezvykle pomalejšímu běhu (19. běžecký čas) z toho dnes ve francouzském areálu byl pro Italku dosavadní nejhorší výsledek. V francouzském středisku se Wiererové nedaří dlouhodobě, nejlépe tu byla v roce 2017 devátá. Do stíhacího závodu ale Wiererová svůj žlutý trikot udrží.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Markéta Davidová (Autor: Jaroslav Svoboda)

One thought on “SP Le Grand-Bornand: Davidová opět bronzová ve sprintu. Vítězkou je Eckhoffová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *