Home > Závody > SP Nové Město: Davidová byla ve sprintu před prázdnými tribunami třetí, vyhrála Herrmannová

SP Nové Město: Davidová byla ve sprintu před prázdnými tribunami třetí, vyhrála Herrmannová

Markétě Davidové vyšel skvěle úvodní sprint Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Radost z třetího místa však kalily prázdné tribuny. Suverénní vítězkou se stala Němka Denise Herrmannová.

Herrmannová nejrychlejší a nejpřesnější

Ve Vysočina Areně na úvodní sprint žen tradičně hodně foukalo, a tak bylo jasné, že čistá střelba bude spíše raritou. Konkrétně se trestnému kolu vyhnulo šest biatlonistek.

O vítězce bylo rozhodnuto poměrně brzy. Když nejrychlejší Denise Herrmannová sestřelila i desátý terč, málokdo o jejím triumfu pochyboval. S rovněž bezchybnou střelbou se jí nejvíc přiblížila Anaïs Bescondová, v cíli měla odstup 27 sekund.

Pro Němku je to šesté vítězství v kariéře a premiérové pódium v Novém Městě. To druhé platí i pro Francouzku, která si zajela nejlepší výsledek v sezóně.

Bronz Davidové bez jásotu

Veronika Vítková a Gabriela Koukalová si mohly při svých medailových úspěších užít ovace zaplněné Vysočina Areny, Markéta Davidová dnes o tento slastný pocit přišla.

Přesto může být velmi spokojená se svým výkonem. Po jedné chybě vleže vyčistila stojku a vyhoupla se až na třetí místo. K sedmému kariérnímu pódiu jí pomohl sedmý běžecký čas i na její poměry celkem svižná střelba (1:03).

Foto: Radost českého týmu (Autor: Petr Slavík)

Davidová ztratila na vítězku 50 sekund. O 9 sekund vyšší byla ztráta čtvrté Mari Ederové, která rovněž minula jeden terč. Finka si zajela nejlepší výsledek v sezóně.

Sestry Öbergovy v desítce

Rychlá, ale dvakrát nepřesná Tiril Eckhoffová skončila pátá. Spokojené budou sestry Öbergovy, šestá Hanna a osmá Elvira. U ní jde o životní maximum. To si vylepšila i dvacátá Estonka Regina Ojaová.

Až za ní dojela 24. Dorothea Wiererová, jež musela na tři trestná kola. I tak zůstává v čele celkového hodnocení a disciplíny.

Účast v hromadném startu si bohužel nevybojovaly 39. Lucie Charvátová a 57. Eva Kristejn Puskarčíková. Nezadařilo se ani 64. Jessice Jislové.

Výsledkový servis

Foto: Markéta Davidová (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “SP Nové Město: Davidová byla ve sprintu před prázdnými tribunami třetí, vyhrála Herrmannová

  1. Veliká gratulace Davidové i za všechny nepřítomné diváky 🙂

    Obrovská škoda problémů se zbraní Puskarčíkové 🙁 ; tam to mohlo být vysoko…

  2. Herrmannová: “Sprint duchů“
    To řekla. Veřejně. Takže si přála, aby se tam závodilo s diváky. Za špatné pandemické situace. Přála jim, aby se nakazili? Kdo ví. Ale jednou za svůj ostrý jazyk zaplatí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *