Home > Závody > SP Nové Město: Johannes Bø vítězí i podruhé, ve stíhačce poskočil 18. Moravec

SP Nové Město: Johannes Bø vítězí i podruhé, ve stíhačce poskočil 18. Moravec

Johannes Thingnes Bø

V Novém Městě na Moravě vládne Johannes Thingnes Bø. Po úspěchu ve čtvrtečním sprintu nenašel přemožitele ani v sobotní větrné stíhačce. Ondřej Moravec z ní vytěžil 18. místo a kvalifikaci do zítřejšího hromadného startu.

Johannes Bø uspěl v NMNM i podruhé

Johannes Thingnes Bø si nesl do stíhacího závodu náskok 21 sekund na druhého Alexandra Loginova. Nakonec mu z něj po čtyřech chybách zbylo jen 6 sekund, ale podstatné bylo, že opět vyhrál. Už popáté v sezóně.

I Loginov musel na čtyři trestná kola, ale střílel mnohem rychleji a udržoval Nora až do posledních metrů ve střehu. Třetí skončil Tarjei Bø, který dokonce v průběhu závodu na chvíli vystřídal v čele svého mladšího bratra.

Pódium stíhacího závodu mužůFoto: Pódium stíhacího závodu mužů (Autor: Petr Slavík)

Pod stupni vítězů dojeli dva Francouzi, čtvrtý Simon Desthieux a pátý Martin Fourcade. Sedminásobný vítěz Světového poháru se po čtyřech nulách posunul o 38 míst. Ještě větší skok udělal Sebastian Samuelsson. Mladý Švéd vyjel s číslem 52 a nakonec orámoval elitní desítku.

Moravec si vyjel hromadný start

Ondřej Moravec si v dnešním stíhacím závodě před zraky 30 000 fanoušků dojel pro nejlepší výsledek v sezóně a to i přesto, že ho trápily žaludeční potíže. Český reprezentant minul v těžkých podmínkách jen čtyři terče a posunul se z 23. příčky na 18. Vyjel si tak účast v zítřejším hromadném startu.

Sedm trestných kol museli najet Michal Krčmář a Jakub Štvrtecký. Prvně jmenovaný aspoň zůstal na bodech, na 32. příčce. Štvrtecký skončil 49.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
18. Ondřej Moravec 1+0+1+2 2:24,0 48. +48,2 18.
32. Michal Krčmář 1+1+3+2 2:24,0 48. +42,1 15.
49. Jakub Štvrtecký 0+0+3+4 2:49,0 58. +1:17,5 39.

Michal KrčmářFoto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Výsledkový servis

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

One thought on “SP Nové Město: Johannes Bø vítězí i podruhé, ve stíhačce poskočil 18. Moravec

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *