Home > Závody > SP Nové Město: Olsbuová Røiselandová ovládla i stíhací závod. Češky propadly

SP Nové Město: Olsbuová Røiselandová ovládla i stíhací závod. Češky propadly

Po nečekaném triumfu ve sprintu slaví další vítězství Norka Marte Olsbuová Røiselandová. V cílové rovince dnešního stíhacího závodu udolala vedoucí ženu celkového hodnocení Dorotheu Wiererovou. Českým reprezentantkám se dnes příliš nedařilo. V cíli byla nejlepší 34. Lucie Charvátová. V zítřejším závodu s hromadným startem tak neuvidíme ani jednu českou závodnici.

Olsbuová Røiselandová opět zvítězila, Wiererová si upevnila vedení

Závod na 10 kilometrů dnes biatlonistkám komplikoval déšť a hlavně stále se zvedající vítr, který ovlivnil především poslední střelecké položky. Jako první zahájila střelbu Dorothea Wiererová, při střelbě byla ale pomalejší a musela na jedno trestné kolo.

Po Italce jednou chybovala i včerejší vítězka Marte Olsbuová Røiselandová, z trestného kola tak vyjížděla společně s Italkou. V závěrečném sprintu cílové rovinky Olsbuová Røiselandová Wiererovou přesprintovala o 0,2 sekundy. Společně se svým reprezentačním kolegou Johannesem Bøm tak obhájila včerejší první místo ze sprintu. Wiererová, která do stíhačky startovala 9., stříbrnou pozicí navýšila svůj náskok v celkovém vedení.

Na včerejší úspěch Švéda Martina Ponsiluomy navázala jeho krajanka Hanna Öbergová, která se v posledním kole k Norce a Italce velmi přiblížila. Na boj o vítězství to ale nakonec nestačilo a Švédka bere bronz. Posun ze startovacího 18. místa na 4. slaví Italka Lisa Vittozziová. Protože Kaise Mäkäräinenové se po včerejším nepovedeném sprintu příliš nedařilo ani dnes (36.), Vittoziová ji přeskočila v celkovém hodnocení a je třetí.

Dojezd stíhacího závodu ženFoto: Dojezd stíhacího závodu žen (Autor: Václav Mudra)

Včera stříbrné Lauře Dahlmeierové dnes se dvěma trestnými koly muselo stačit 5. místo. Zlepšení dnes naopak zažila jiná Němka, Vanessa Hinzová. Ta vyjížděla z 22. místa, díky bezchybné střelbě se posunula na 6.

České trápení pokračuje dál, Vítková musela vzdát

Radost českým divákům dnes nepřineslo české trio ve složení Lucie Charvátová, Eva Puskarčíková a Veronika Vítková. Češky se střelecky trápily, Lucie Charvátová i Eva Puskarčíková se na střelnici dopustily 5 chyb. Díky lepší startovní pozici dojela Charvátová 34., Puskarčíková pak 50. Poslední Češka, Veronika Vítková, se na třech střeleckých zastávkách netrefila třikrát. Před závěrečnou čtvrtou střelbou pak ze závodu kvůli žaludečním potížím odstoupila.

V průběžném pořadí Světového poháru po dnešním závodu je Vítková 38., Davidová 41., Puskarčíková 46. a Charvátová 59. Tyto výsledky znamenají, že v zítřejším závodu s hromadným startem, který se v této sezoně jede poprvé, neuvidíme ani jednu z českých biatlonistek.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
34. Lucie Charvátová 1+0+2+2 2:07,0 25. +1:20,1 32.
50. Eva Puskarčíková 1+0+1+3 2:19,0 40. +2:20,7 49.
n Veronika Vítková 0+1+2

Výsledkový servis

Hlavní foto: Medailistky stíhacího závodu žen (Autor: Václav Mudra)

6 thoughts on “SP Nové Město: Olsbuová Røiselandová ovládla i stíhací závod. Češky propadly

 1. Hlavně trefovat terče, zdůrazňuje finský trenér Laaksonen už 19. 9. 2015. Vím, že už to tu bylo – ale platí to stále!! A ačkoliv se nerad opakuji, musím se znovu ptát: jaký přínos má angažování Kůrkové (Emmons)? Tedy kromě jejího producírování se v ČT na lyžích v biatlonovém “sranda” programu. Vždyť celá reprezentace střílí závod od závodu hůř a ještě hůř;jedině Charvátová se mírně zlepšila. To angažmá Kůrkové (Emmons) je zjevně od začátku omyl (ona vždy střílela za klidu bez časového tlaku!) – o vyhozených penězích nemluvě… – V dnešním sprintu v IBU Cupu byla Tkadlecová 12. při střelbě 0+0, i když měla až 38. běžecký čas!! Proč to nejde ostatním??

  1. Jestli jsem to zaznamenal správně, tak Kateřina Emmons byla angažovaná hlavně pro chlapy. Proto když ji spojujete s Luckou, tak to vyznívá tak, že pracuje pro oba týmy. U Lucky je znát, že si to snad v hlavě začíná v klidu srovnávat. Stojky už asi moc nevylepší, ale když by se vrátila k rychlosti běhu z předminulé sezóny, tak by to mohlo znamenat pravidelné umísťování do třicítky a pravidelný postup do stíhaček. No a za rok za dva nebo za tři … moc bych jí zlepšení přál. Ale co se týká střelby, tak otazníkem je pro mě Eva Puskarčíková. Už loni střílela špatně, a to je u ní nezvyklé.

   1. Ano, překážky jsou v hlavě. Je dobře, že Charvátová zlepšuje střelbu; škoda že polevila v běhu. Kéž by jí to zase začalo běhat. U Puskarčíkové předpokládám osobní problém. Ale možná se pletu. K 3. 3. 2017 byla ve světovém poháru už 8. a byla na cestě mezi nejužší světovou špičku; pak se něco stalo a my nevíme co.

 2. Dříve se na biatlon divála celá rodina teď to sledu ji sen já. Je to prý ztráta času bez Koukalové to není ono. A ani do Nového Města už dnes nejedeme.

  1. Jak jsem zaznamenal (někdy vloni) na internetové (youtubové) diskusi tento ohlas:
   “Gabi sell biathlon; Dahlmeier is boring.”
   To platí pořád.

 3. Zvláštní je, že závody IBU Cupu z 22. 12. 2018 nestojí BiatlonMagazínu ani za zmínku. Že by posílená redakce nestíhala? Nebo jim “2. liga” připadá pod úroveň a je pro ni škoda námahy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *