Home > Preview > SP Oberhof 2017: Startovní listina sprintu mužů

SP Oberhof 2017: Startovní listina sprintu mužů

Martin Fourcade

Prvním závodem Světového poháru v roce 2017 bude sprint mužů v Oberhofu. Martin Fourcade v něm bude útočit už na šestý triumf v řadě.

Sprint mužů
5. 1. | 14:15
cze 3. Soukup, 14. Krčmář, 20. Moravec, 22. Šlesingr, 52. Václavík
Startovní listina

V Oberhofu se naposledy závodilo před dvěma lety, kdy vyhrál právě Martin Fourcade. Druhý byl Ole Einar Bjørndalen, který by mohl patřit k favoritům i dnes. Střelnice v Oberhofu je pro všechny tradičně oříškem. Nyní by měl foukat vítr silný 4 m/s. Závodníkům na spoušti nepomůže ani mráz, který by mohl šplhat až k minus 10 stupňům.

Po zdravotní pauze se vrací Emil Hegle Svendsen, kterému se v Německu v minulosti podobně jako Fourcadovi a Bjørndalenovi také dařilo. Kvalitní vystoupení se dá čekat od Rusů v čele s Antonem Šipulinem.

Otázkou je, jak si povedou domácí. Atmosféra je v minulých letech spíše svazovala, ale Simon Schempp, Erik Lesser, Arnd Peiffer a Benedikt Doll mají velmi slušnou formu.

Na startu sprintu nebude řada známých biatlonistů. Třeba Krasimir Anev, Nathan Smith, Andrejs Rastorgujevs, Tarjei Bø, Lars Birkeland, Jakov Fak, Jevgenij Garaničev, Lowell Bailey a také Johannes Bø. Ten musel z Oberhofu odcestovat kvůli nachlazení. Toho by mohli využít i čeští reprezentanti.

Michal Šlesingr s Ondřejem Moravcem to v Oberhofu umí, oběma navíc roste běžecká forma. Jaroslav Soukup s Michalem Krčmářem zase budou spoléhat na čistou střelbu. Solidní práce na střelnici by mohla k premiérovým bodům pomoct Adamu Václavíkovi.

Foto: Martin Fourcade (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *