Home > Závody > SP Oberhof: Šlesingr vybojoval ve sprintu druhé místo, Václavík 17.

SP Oberhof: Šlesingr vybojoval ve sprintu druhé místo, Václavík 17.

Michal Šlesingr

Tohle místo přináší Michalu Šlesingrovi skvělé výsledky. Českého reprezentanta pokořil v dnešním sprintu v Oberhofu pouze Rakušan Julian Eberhard. Dařilo se navíc i jeho kolegům v čele se 17. Adamem Václavíkem, který si tak dojel pro životní výsledek.

Eberhard a Šlesingr

V Oberhofu hrál tradičně roli proměnlivý vítr. Michal Šlesingr však byl jedním z biatlonistů, kteří se s ním popasovali nejlépe. Vleže ani jednou nechyboval a zařadil se na první místo. Později ho ještě překonali čtyři závodníci, kteří si ale vestoje vedli hůře.

Šlesingr zastřílel stojku za jedna a opět bylo jeho jména na první pozici. Myšlenky na výhru ale brzy přeťal Julian Eberhard. Po jedné chybě vleže už vestoje nechyboval a díky tradičně famóznímu běhu se dostal do čela. Rakušan měl nakonec druhý nejrychlejší běžecký čas. A třetí nejrychlejší byl Šlesingr.

I proto držel s Eberhardem krok a v cíli na něj při stejné střelecké bilanci ztratil jen 11 vteřin. Julian Eberhard se tak dočkal druhého triumfu v kariéře a po Christophu Sumannovi je druhým Rakušanem, co dokázal v Oberhofu zvítězit.

To Michal Šlesingr už věděl, jaké je to být v Oberhofu na stupních vítězů. Před 6 lety byl třetí právě ve sprintu. Nyní své maximum v německém středisku ještě vylepšil a poprvé v sezóně si tak užil medailový ceremoniál. A blízko k němu bude mít i zítra. Na nejbližší pronásledovatele bude mít k dobru půlminutu.

Skvělí Italové a chybující Fourcade

Velmi spokojení dnes budou Italové. Dominik Windisch udělal jen jednu chybu, což mu stačilo na třetí příčku. O pouhou desetinu sekundy navíc zdolal bezchybného krajana Lukase Hofera.

Ve dvojičce se drželi i Němci. Erik Lesser potvrdil velmi dobrou formu a i přes dvě chyby potěšil fanoušky pátým místem. Jen o pět sekund za ním dojel Simon Schempp.

A co Martin Fourcade? Na střelnici mu nebylo přáno, vestoje minul hned třikrát. Ani nejrychlejší běh mu nepomohl výše než na 8. místo, těsně za Emila Hegleho Svendsena.

Životní závod Adama Václavíka

Vedle Michala Šlesingra dnes psal velký příběh i jeho spolubydlící z pokoje. Mladý Adam Václavík se vrhl do závodu naprosto po hlavě a po úvodní nule držel čtvrté místo. S nastaveným tempem sice nevydržel až do konce a navíc ho přibrzdily dvě chyby vestoje, ale i tak mu to stačilo na životní 17. místo a první body v kariéře.

Stejně jako Václavík střílel i Ondřej Moravec, ale na trati s mladším krajanem o kousek prohrál. Byl 19. O další dvě příčky níže stanul Michal Krčmář, který zastřílel za 1+1. Jedinou vrásku přidělal na tvář Michaela Málka Jaroslav Soukup. Se čtyřmi chybami obsadil až 71. příčku a s Oberhofem se tak předčasně loučí.

Střelecké časy
1. Anton Šipulin 48,0
2. David Komatz +1,0
2. Jean-Guillaume Béatrix +1,0
2. Maxim Braun +1,0
27. Ondřej Moravec +11,0
27. Adam Václavík +11,0
35. Michal Šlesingr +13,0
71. Michal Krčmář +20,0
81. Jaroslav Soukup +24,0
Běžecké časy
1. Martin Fourcade 25:05,8
2. Julian Eberhard +9,5
3. Michal Šlesingr +12,0
17. Adam Václavík +49,0
22. Ondřej Moravec +54,5
27. Michal Krčmář +1:00,8
44. Jaroslav Soukup +1:20,6

Foto: Michal Šlesingr (Autor: Martin Kaděrka)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *