Home > Závody > SP Oberhof: České biatlonisty se radují ze třetího místa! Zvítězily Rusky

SP Oberhof: České biatlonisty se radují ze třetího místa! Zvítězily Rusky

Pódium štafety žen

Ruské biatlonistky zásluhou čisté střelby ovládly štafetu v německém Oberhofu. České biatlonistky ve složení Lucie Charvátová, Veronika Vítková, Markéta Davidová a Eva Puskarčíková zazářily především na třetím a druhém úseku a skončily třetí. Po dvou letech se tak postaraly o štafetové stupně vítězů.

Skvělá ruská i česká střelba

Ruskou reprezentaci dnes zdobila střelba. Jako jeden z mála týmů zvládly Rusky štafetu bez trestného kola, navíc velice rychle střílely. Vítězství tak nezabránil ani pád Vasiljevové. Druhé do cíle dorazily Němky, tři vteřiny před českou reprezentací.

Pro český i německý biatlon je dnešní výsledek hodně důležitý. Po ne úplně povedených závodech tady v Oberhofu se dokázali čeští i němečtí závodníci skvěle zkoncentrovat a poslat tak velkou radost svým fanouškům. Hodně dnes zaostala Itálie. Vliv na propadák italského týmu, který nakonec skončil na 15. místě, měla také absence první ženy SP Dorothey Wiererové. Rusko také nebylo kompletní, zde chyběla Irina Starychová.

Biatlonistky v OberhofuFoto: Biatlonistky v Oberhofu (Autor: Petr Slavík)

Jak závod probíhal

Svou formu potvrdila na prvním úseku Lisa Vittoziová. Lucie Charvátová sice zvládla ležku výborně a byla v kontaktu s čelem. Bohužel přišly chyby na stojce, jedno trestné kolo, a propad do druhé desítky se ztrátou minuty a dvaceti vteřin. Druhá Italka v pořadí Nicole Gontierová musela kroužit na ovále celkem 6 trestných kol, čímž italská sestava ztratila naději na dobrý výsledek.

Na střelnici vydělalo Německo, které zásluhou Franzisky Hildebrandové dostalo do vedení o 14 sekund před Ruskem. Veronika Vítková předvedla na trati svůj letošní standard. Na střelnici českou štafetu podržela a štafetu držela v kontaktu ve druhé desítce. Italky předávaly až na 17. příčce s téměř čtyřminutovou ztrátou. Na třetím úseku Rusko přiblížila k vítězství ne tolik neznámá Ruska Kuklinová, když Preußová z Německa dobíjela na stojce dvakrát. Obě biatlonistky předavaly shodně na prvních dvou místech.

Parádní závod absolvovala Markéta Davidová, která nepotřebovala ani jeden náboj navíc, zaznamenala na svém úseku nejrychlejší čas a k předávce dorazila na bramborové pozici. Do závěrečného úseku se vydávala dvojice Denise Herrmannová a Jekatěrina Jurlovová-Perchtová.

Na bronz měla Eva Puskarčíková odstup deseti sekund. Němka i Ruska propluly 7. střelbou bez větších problémů. To třetí Francouzka Bescondová musela navštívit tresné kolo. Česká biatlonistka se nulou dokázala dostat na třetí místo. Poslední položku zvládla lépe Jurlovová-Perchtová a dovedla Rusko za vítězstvím. Herrmannová šla na dvě kola a střelnici opustila na třetím místě v kontaktu s Evou Puskarčíkovou. V posledním kole česká závodnice zvládla nátlak Tiril Eckhoffové a pódium pro českou reprezentaci udržela.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
13. Lucie Charvátová 1+3 1:43,0 11. +51,1 16.
8. Veronika Vítková 0+2 1:28,0 7. +49,4 14.
1. Markéta Davidová 0+0 1:12,0 5. +0,8 2.
4. Eva Puskarčíková 0+1 1:13,0 3. +38,9 7.

České biatlonistky po štafetě v OberhofuFoto: České biatlonistky po štafetě v Oberhofu (Autor: Petr Slavík)

Výsledkový servis

Hlavní foto: Pódium štafety žen (Autor: Petr Slavík)

9 thoughts on “SP Oberhof: České biatlonisty se radují ze třetího místa! Zvítězily Rusky

 1. Asi se nesluší příliš kritizovat, když je to překvapivá bronzová pozice, ale mírně mě zklamala Lucka Charvátová. Střelbu ve stoje i s trestným kolem v podmínkách, jaké byly beru, ale to poslední kolo mělo být zajeté nadoraz. Jede pro dobrou pozici své kolegyně ve štafetě, o tom to je, i když si myslí, že má špatnou běžeckou formu. Jinak velká gratulace všem!!! Naše holky jsou po letech tam, kde si přejeme je vidět!

 2. ČESKÉ BIATLONISTkY SE RADUJÍ ZE TŘETÍHO MÍSTA!
  A my také!! Ano, dočkali jsme se (a kupodivu i bez Koukalové).
  Charvátová v posledním kole opravdu “zvadla”, ale i přesto VELK0 blahopřání všem!!

 3. Obzvlášť mě potěšila na čtvrtém úseku :-; Puskarčíková a hlavně na třetím úseku Davidová; ta byla na svém úseku suverénně nejlepší a celkově 3. ze všech 84 účastnic…! Gratulace – a ať to dál frčí.

 4. Musíme si přiznat, že třetí místo bylo zejména kvůli tentokrát slabé konkurenci. Italky, Ukrajinky, Francouzsky, Norky a asi ani Švédky nejely v nejsilnější sestavě. Rusky ani Němky také ne, ale ty skončily před námi.
  Po prvním úseku skončily Rakušanky, což též hrálo svojí roli.

  1. Rakušanky? No nevím, v domácím Hochfilzenu byly až 10. A pád Hauserové s rozbitím zbraně není její první, ale už nejmíň třetí. Souhlasím s tím, že některé týmy nejely v nejsilnějším složení, ale to nic nemění na úspěchu našich děvčat.

 5. No nesouhlasím až tak moc. Nejely v nejsilnější sestavě? No tak to ale měly. Asi se spoléhají na to, jak jsou ostatní slabí, nebo šetří favoritky na single závody. To si pak Verča Vítková, ale vlastně i Markéta Davidová mohou stěžovat, že Wierer nejezdí štafety a nedá se s ní soutěžit. Navíc za Italky jela výborná Vittozzi, Francouzsky nejely také ve slabé sestavě a za Norky finišovala Tiril Echoff, a Eva Puskarčíková si ji udržela za zády. Zvlášť v biatlonu papírové předpoklady většinou nevycházejí. Je možné, že už tento týden to tak slavné ve štafetě nebude, ale to třetí místo z Oberhofu je realita a holky si zasloží maximální dík!

  1. Myslím, že spíše šetří favoritky na individuální závody. Ale pravda je, že je to jejich chyba. Jinak za zmiňované Norky nejela t.č. jejich nejsilnější Marte Olsbu, za Ukrajinky Semerenko ani Pidhrušná.
   Uvidíme, jak dopadnou štafety v Ruhpoldingu.

   1. No myslel jsem to stejně, jak to píšete, jen jsem se do toho nějak zamotal. Ale když koukám na program v Ruhpoldingu, tak v sobotu štafety a v neděli masák, to se možná zase budou některé favoritky šetřit na neděli a šance našich děvčat stoupají. Tak přesnou mušku, rychlé nohy a dobře namazané běžky! No a když se to nepovede, tak to vyjde třeba zase příště.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *