Home > Závody > SP Oberhof: Rusko dokonalo v mužské štafetě vítězný double. Češi na skvělém 4. místě

SP Oberhof: Rusko dokonalo v mužské štafetě vítězný double. Češi na skvělém 4. místě

Ke zlatému výkonu ženské ruské štafety se v německém Oberhofu suverénním způsobem přidala i štafeta mužů. Zásluhou téměř bezchybné střelby dojeli Rusové do cíle s minutovým náskokem před druhou Francií. České kvarteto ve složení Moravec, Krčmář, Štvrtecký, Krupčík se během závodu pohybovalo na předních příčkách, v závěru pak fantasticky udrželo čtvrté místo.

Ruský štafetový den a další česká radost

Po prvních úsecích předávali téměř současně Francouz Antonin Guigonnat, Němec Erik Lesser, Rus Maxim Cvetkov a k radosti českých fanoušků i Ondřej Moravec. Ten dobíjel jednou a v posledním běžeckém kole měl dokonce nejrychlejší čas ze všech.

Po první střelbě druhého úseku z první čtveřice vypadl domácí Simon Schemmp, kterému i po třetím dobití zůstal nesestřelený terč a nevyhnulo se mu trestné kolo. Na další střelbě museli na trestné kolo také Francouz Simon Destieux a Michal Krčmář. Jediným bezchybným střelcem z původního kvarteta tak zůstal Rus Jevgenij Garaničev, který předával do třetího úseku s téměř půlminutovým náskokem na Nora Larse Birkelanda. Desthieux i přes trestné kolo předával třetí. Následoval čtvrtý Krčmář, jehož ztráta na Rusko už byla více než minutová.

Na třetím úseku si dvacetiletý Jakub Štvrtecký vezl na zádech Italy, Rakušany a Švédy. Na střelnici ale český benjamínek zvládl všechna tři dobití a držel se i běžecky. Před poslední předávkou se před něj dostal jen Rakušan Dominik Landertinger, Štvrtecký tak předával ze solidní páté příčky.

Foto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Rusko udrželo své vedení až do samotného závěru.  Finišman týmu Alexandr Loginov si na střelbu vždy přivezl dostatečný náskok na Martina Fourcada. Francouz sice předvedl ukázkovou střelbu bez dobíjení, zatímco Rus dobíjel čtyřikrát, na boj o první místo však byla ztráta až příliš velká. Rusové si tak pohodlně dojeli pro zlato, stejně tak Francouze v zisku stříbra nikdo neohrozil. Z bronzu se radovali Rakušané. Těm po prvním úseku sice patřilo až 15. místo, zásluhou skvělých výkonů na dalších úsecích (Simon Eder, Dominik Landertinger, Julian Eberhard) se ale vyhoupli až na třetí.

Foto: Alexandr Loginov (Autor: Petr Slavík)

Z poslední střelby nejméně vytěžil Nor Henrik L´Abee-Lund, který musel na trestné kolo. Na čtvrtém místě tak ze střelnice vyjížděl český finišman Tomáš Krupčík, který celkem dobíjel jen dvakrát. Přestože se za ním až do cílové rovinky hnaly hned 4 štafety – Švédsko, Itálie, Norsko a Německo, Krupčík udržel vedení až do cíle a Česká republika tak mohla slavit čtvrté místo. Jde o nejlepší výsledek mužské štafety od roku 2015. Tehdy dojelo české kvarteto ve složení Krčmář, Soukup, Šlesingr, Moravec v Oslu rovněž na čtvrtém místě.

V pořadí disciplíny jsou čeští biatlonisté 7. V celkovém pořadí Poháru národů pak Čechům patří 8. příčka. Na sedmou Itálii ztrácí 17 bodů.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
4. Ondřej Moravec 0+1 1:08,0 7. +0,9 2.
15. Michal Krčmář 1+4 1:39,0 13. +37,8 12.
8. Jakub Štvrtecký 0+3 1:41,0 9. +47,9 8.
5. Tomáš Krupčík 0+2 1:36,0 8. +26,4 6.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Tomáš Krupčík (Autor: Petr Slavík)

2 thoughts on “SP Oberhof: Rusko dokonalo v mužské štafetě vítězný double. Češi na skvělém 4. místě

    1. Neřekl bych překvapení, ale rovnou příjemný šok. Pochvalu zaslouží i mladý Štvrtecký, ale souhlasím, že nejvíce překvapil Krupčík. Vždyť si celé poslední kolo za zády vezl draky jako Windische nebo Samuelssona a celou drať si udržel stejný odstup. To už je hodně dobrý výkon.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *