Home > Závody > SP Oberhof: Norky počtvrté v řadě ovládly štafety, Češky 10.

SP Oberhof: Norky počtvrté v řadě ovládly štafety, Češky 10.

Norské biatlonistky vládnou štafetám. V tomto ročníku Světového poháru triu vyhrály i třetí závod, když za sebou v Oberhofu nechaly druhé Švédky a třetí Francouzky. České biatlonistky byly po třech trestných kolech desáté.

Norky opět nejlepší

Jen čtyři štafety se dnes vyhnuly trestnému kolu a tři z nich vystoupaly na stupně vítězů. I ve třetím závodě sezóny byly nejvýš Norky. Synnøve Solemdalová předávala jako osmá, Ingrid Tandrevoldová jako šestá. Marte Olsbuová Røiselandová a Tiril Eckhoffová následně vyhrály své úseky a zařídily Norsku výhru, v součtu s minulou sezónou už čtvrtou v řadě.

Foto: Marte Olsbuová Røiselandová a Célia Aymonierová (Autor: Petr Slavík)

Velmi vyrovnaný výkon podaly druhé Švédky, které dobíjely jen 10krát (Norky 11krát). Na medailové příčky se dostala na třetím úseku Mona Brorssonová, dílo dokonala Hanna Öbergová.

Foto: Hanna Öbergová (Autor: Petr Slavík)

Po prvním úseku vedla díky Julii Simonové Francie, na třetím úseku byla Célia Aymonierová těsně za Norkou. Justine Braisazová finišovala jako třetí. Pro Francouzky to je první pódium v sezóně, pro Švédky druhé.

Foto: Justine Braisazová a Célia Aymonierová (Autor: Petr Slavík)

Tribuny ztichly, když na prvním úseku Vanessa Hinzová musela absolvovat trestné kolo. Němky se ale prokousaly ze třinácté příčky až na čtvrtou.

Švýcarky byly v prvních dvou závodech sezóny na stupních vítězů, dnes dokonce v polovině vedly. Trestné kolo Aity Gasparinové však znamenalo propad na páté místo.

Trestná kola Wiererové a Davidové

Trestnému kolu se nevyhnuly ani šesté Ukrajinky, sedmé Rusky naopak zdrželo 14 dobíjení. Osmé skončily Bělorusky. První desítku uzavřely dvě štafety se třemi trestnými okruhy, devátá Itálie a desáté Česko.

U Italek měla dvě trestná kola na svědomí překvapivě Dorothea Wiererová, u Češek zase Markéta Davidová. O to třetí se postarala Lucie Charvátová. Skvělý finiš poté předvedla Eva Kristejn Puskarčíková (sedmá na úseku, bez dobíjení) a špatně si nevedla ani na úvodním úseku desátá Jessica Jislová.

Foto: Markéta Davidová a Eva Kristejn Puskarčíková (Autor: Petr Slavík)

V den svých 37. narozenin vyhrála druhý úsek Kaisa Mäkäräinenová, ten první zase Mari Ederová. Finky však skončily až 15., Jenny Fellmanová netrefila na závěrečné střelbě ani jeden terč.

Poprvé v sezóně postavily štafetu Slovenky, ale dopadly katastroficky. Ivona Fialková šla na prvním úseku na tři trestná kola, nakonec bylo Slovensko diskvalifikováno.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Medailistky štafety žen v Oberhofu

3 thoughts on “SP Oberhof: Norky počtvrté v řadě ovládly štafety, Češky 10.

    1. Nezbývá než doufat, že nám to Markéta vynahradí zítra. Kontaktní závody jí zatím letos moc nešly, takže je teď ideální příležitost to napravit. Puskarčíková snad naváže na skvělý výkon z dneška.

      1. Eva Kristejn Puskarčíková se ale nyní kvůli nemoci na poslední chvíli odhlásila…!!??
        Že by se tak vyřídila svým včerejším vynikajícím výkonem na posledním “zbytečném” úseku štafety?? Škoda…!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *