Home > Závody > SP Oberhof: Norové natáhli vítěznou sérii na 6 závodů, Češi po nadějném průběhu 8.

SP Oberhof: Norové natáhli vítěznou sérii na 6 závodů, Češi po nadějném průběhu 8.

I bez bratrů Bøových dokázali norští muži zvítězit ve štafetě Světového poháru v Oberhofu. Češi drželi v polovině závodu třetí místo, nakonec berou osmou příčku.

Výhra oslabených Norů

Johannes Thingnes Bø lednové závody vynechává, Tarjei Bø se zase rozhodl pošetřit síly před hromadným startem. To výrazně snižovalo šance Norska na šesté vítězství ve štafetě v řadě.

Kvarteto Lars Birkeland, Erlend Bjøntegaard, Johannes Dale a Vetle Christiansen i tak zvítězilo, a to dokonce s dvěma trestnými koly. Finišman Christiansen měl na závěrečném úseku přes trestné kolo druhý nejlepší čas a v závěru uhlídal za svými zády Quentina Fillona Mailleta.

Foto: Vetle Christiansen (Autor: Petr Slavík)

Francie byla po dvou trestných kolech Émiliena Jacquelina po prvním úseku 21., nakonec však ani ve třetím závodě sezóny nechyběla na stupních vítězů.

Třetí místo obsadilo domácí Německo, kterému hodně pomohl na třetím úseku nejlepší Arnd Peiffer. Němci poprvé od roku 2013 berou ve štafetě v Oberhofu medaili.

Foto: Benedikt Doll (Autor: Petr Slavík)

Bělorusko s průlomovým výsledkem

Nejlépe střílejícím týmem dnes bylo Rusko (0+9), které Eduard Latypov dovezl na čtvrté příčce. Nejlepší výsledek ve Světovém poháru od Oberhofu 2009 zajeli pátí Bělorusové, kterým zřejmě pomohl přípravný kemp v Itálii. Anton Smolski byl na svém úseku třetí nejlepší, Sergej Bočarnikov dokonce druhý nejlepší.

Štafety v poslední době vychází dobře střílejícím Slovincům, kteří dnes skončili šestí. Sedmí dojeli Švýcaři a osmí Češi.

Z českého pohledu byl přitom závod mnohem lépe rozjetý. Michal Šlesingr držel štafetu v kontaktu s nejlepšími a Michal Krčmář předával dokonce jako třetí. Oba třikrát dobíjeli. Jenže pak musel Jakub Štvrtecký na tři trestná kola a český tým se propadl na osmé místo. Na této pozici dorazil do cíle Tomáš Krupčík, který použil čtyři náhradní náboje.

Foto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Češi se v Poháru národů posunuli na šesté místo. Na páté místo Švédů, které znamená zisk maximální kvóty šesti startujících, ztrácí pouze devět bodů.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Medailisté štafety mužů (Autor: Petr Slavík)

One thought on “SP Oberhof: Norové natáhli vítěznou sérii na 6 závodů, Češi po nadějném průběhu 8.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *