Home > Preview > SP Oberhof: Prvním závodem v roce 2019 bude sprint žen (startovní listina)

SP Oberhof: Prvním závodem v roce 2019 bude sprint žen (startovní listina)

Veronika Vítková

Po vánoční pauze nás čeká první závod Světového poháru v roce 2019, kterým bude sprint žen. Minulým sprintům této sezóny kralovali hlavně Dorothea Wiererová a Kaisa Makarainenová. Výjimkou byl sprint v Novém Městě na Moravě, kde zazářila Marte Olsbuová Røiselandová a hlavní favoritky propadly. Vrátí se dnes Kaisa a Dorothea na sprinterské stupně vítězů? A jak se povede českým závodnicím?

Sprint žen
Čtvrtek 10. 1. 2019 | 14:30
cze 1. Charvátová, 18. Vítková, 57. Davidová, 99. Puskarčíková
Startovní listina

Mezi největší favoritky jistě patří vedoucí žena Světového poháru Dorothea Wiererová, které se letos velmi daří. Jejím nejhorším umístěním v této sezóně je deváté místo právě ze sprintu v Novém Městě. Dorothea bude také chtít zvětšit svůj náskok na druhou Paulínu Fialkovou. Ta se letos, stejně jako Wiererová může pyšnit skvělou formou. Mimo první desítku letos skončila jen jednou, ale ještě ani jednou nevyhrála, a to pro ni bude v nadcházejících závodech největším hnacím motorem.

Kaisa Mäkäräinenová v Novém Městě propadla a v Oberhofu si bude jistě chtít spravit chuť. Loni zde skončila ve sprintu druhá za Anastasií Kuzminovou a na tento výsledek bude Kaisa jistě chtít navázat, ne-li ho vylepšit.

Ve výčtu favoritek nesmíme zapomenout ani na Marte Olsbuovou Røiselandovou, které se před Vánocemi dařilo a rozhodně je v jejích silách na výsledky z Nového města navázat. Druhá ze sprintu v Novém Městě Laura Dahlmeierová tuto zastávku opět vynechá.

Jako další favoritky můžeme jmenovat výše zmíněnou Anastasii Kuzminovou, která v Oberhofu v minulé sezóně zvítězila a v Novém Městě prokázala, že se s ní stále na nejvyšší příčky musí počítat. Dále například Italku Lisu Vittozziovou, které se sice nepovedl poslední sprint, ale jinak předvádí velmi stabilní výkony. Před Vánoční přestávkou zajela ve sprintu dobře také Anaïs Chevalierová, Lena Häckiová nebo Hanna Öbergová. Počítat musíme také s Irinou Starychovou, která v celkovém hodnocení sprintu uzavírá Top 5.

Anastasia KuzminováFoto: Anastasia Kuzminová (Autor: Petr Slavík)

Zopakují Češky skvělé výkony z Oberhofu v loňské sezóně?

Loni se při této zastávce Češkám dařilo. Veronika Vítková získala ve sprintu bronz a Eva Puskarčíková uzavírala první desítku. V letošní sezoně se ale našim závodnicím zatím tolik nevedlo. Mohla by zlepšení napomoct vánoční pauza? Odpovědí by mohl být již dnešní sprint.

První závodnice, která se představí v dnešním závodě, bude s číslem jedna Lucie Charvátová. Ta v Novém Městě zaznamenala zlepšení ve střelbě, které se bude snažit udržet. Další českou závodnicí bude s číslem 18 Veronika Vítková u které stále věříme ve zlepšení běžecké formy, abychom zase viděli Veroniku tak, jak ji známe z minulých sezón. S číslem 57 nastoupí Markéta Davidová a startovní pole téměř uzavírá s číslem 99 Eva Puskarčíková. Do sprintu opět nenastoupí Jessica Jislová, která po nemoci trénuje doma v Česku a měla by být připravena pro Ruhpolding.

Hlavní foto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *