Home > Závody > SP Oberhof: Nový rok otevřela životní výhrou Vittozziová. Puskarčíková končí 12.

SP Oberhof: Nový rok otevřela životní výhrou Vittozziová. Puskarčíková končí 12.

Lisa Vittozziová

Třetí žena hodnocení Světového poháru už ví, jaké je to vyhrát. Lisa Vittozziová ovládla úvodní závod roku 2019 – sprint v Oberhofu. Velmi dobře se vedlo i dvěma českým reprezentantkám. Bezchybná Eva Puskarčíková skončila 12., rychlá Markéta Davidová 19.

První triumf pro Vittozziovou

I na začátku roku 2019 zůstává na čele italská vlajka. Ve sprintu v Oberhofu ale Dorotheu Wiererovou na první pozici zastoupila Lisa Vittozziová. Stále teprve 23letá biatlonistka předvedla třetí nejrychlejší běh a bezchybnou střelbu, což jí stačilo k premiérovému vítězství ve Světovém poháru v kariéře.

Pozici Vittozziové ohrožovala v dobré formě jezdící Anaïs Chevalierová, ale na trati byla přece jen o kus pomalejší a skončila o 5 sekund druhá. Třetí byla se ztrátou 15 sekund Hanna Öbergová. Švédka tak zopakovala úspěch z Nového Města na Moravě.

K tomu měla blízko i Marte Olsbuová Røiselandová. Nebýt jedné chyby při střelbě vestoje, tak vyhrála. Na čtvrtém místě totiž ztrácela 18 sekund. Mezi úspěšné se dnes řadí i pátá Iryna Kryuková a šestá Vita Semenková.

Anaïs ChevalierováFoto: Anaïs Chevalierová (Autor: Petr Zbranek)

Německá katastrofa

Anastasia Kuzminová může litovat dvou chyb vestoje, které jí zabránily v cestě za obhajobou loňské výhry. Díky druhému nejrychlejšímu běhu ale nescházela mezi elitou, skončila sedmá.

Po dvou chybách udělaly i 21. Paulína Fialková a 24. Dorothea Wiererová. Pro obě to znamená nejhorší výsledek v sezóně. Wiererová i tak ale zůstává v čele Světového poháru, na Fialkovou má k dobru 33 bodů. Propad formy z konce roku potvrdila až 44. Kaisa Mäkäräinenová. Finka vybuchla na ležce, musela hned na tři trestná kola. Pak přišlo ještě další trestné kolo po stojce.

Naprostý kolaps dnes postihl domácí reprezentaci, které chyběla největší hvězda Laura Dahlmeierová. Nejvýše se dostala 34. Karolin Horchlerová, o 2 příčky za ní byla nejrychlejší žena dnešního závodu Denise Herrmannová. Ta si dala 2krát 150 metrů navíc.

Dobrý závod Puskarčíkové s Davidovou

Českým reprezentantkám vyšel úvodní sprint v roce 2019 z poloviny. Eva Puskarčíková trefila všech 10 terčů a odměnou jí bylo 12. místo, nejlepší výsledek v sezóně. Po druhé střelbě figurovala na 14. příčce, ale díky 19. běžeckému času v závěrečném kole překonala dvě soupeřky.

Eva PuskarčíkováFoto: Eva Puskarčíková (Autor: Petr Slavík)

To Markéta Davidová běžela skvěle celý závod, celkově zaznamenala šestý běžecký čas. Byla jen o 2,5 sekundy pomalejší než Mäkäräinenová. Dvě chyby vleže českou juniorku určitě zamrzely, ale výsledné 19. místo je velmi dobrým vkladem do stíhačky.

V té se bohužel nepředstaví dnes 63. Veronika Vítková a 81. Lucie Charvátová. Oběma závod zhořkl třemi trestnými koly.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
12. Eva Puskarčíková 0+0 57,0 24. +1:04,6 39.
19. Markéta Davidová 2+0 1:08,0 78. +16,0 6.
63. Veronika Vítková 1+2 59,0 32. +1:05,0 40.
81. Lucie Charvátová 2+1 1:03,0 60. +1:43,3 68.

Výsledkový servis

Foto: Lisa Vittozziová (Autor: Petr Slavík)

3 thoughts on “SP Oberhof: Nový rok otevřela životní výhrou Vittozziová. Puskarčíková končí 12.

  1. Evě Puskarčíkové se konečně povedlo to, co od ní čekáme. Na její poměry slušný běh a konečně zase přesná střelba. Super! No a u Markéty Davidové se ukazuje, že pan Šikola “vybrousil” skrytý drahokam našeho biatlonu a do budoucna … no prostě jí věřím a moc fandím.

    1. Šikola se osvědčil jako osobní trenér (Vítková, Puskarčíková, Davidová) – ale to se u nás nenosí. Na druhou stranu některé jiné svým způsobem poškodil.
      Puskarčíková má potenciál na první desítku Světového poháru (však už tam jednou pronikla) a Davidová ještě větší. A protože se daly dohromady, můžeme od nich čekat velké věci…-:)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *