Home > Preview > SP Oberhof: Vyhraje i čtvrtý sprint J. Bø nebo bude prvně poražen? (startovní listina)

SP Oberhof: Vyhraje i čtvrtý sprint J. Bø nebo bude prvně poražen? (startovní listina)

Johannes Thingnes Bø

Po vánoční přestávce se dnes závodem ve sprintu na 10 km opět rozjede také mužská část Světového poháru. Všem sprintům v letošní sezóně zatím dominoval Johannes Thingnes Bø, a také dnes bude jednoznačně patřit k hlavním favoritům na vítězství. Na startu budou, stejně jako v Novém Městě na Moravě, čtyři čeští biatlonisté.

Sprint mužů
Pátek 11. 1. 2019 | 14:30
cze 33. Štvrtecký, 56. Moravec, 73. Krčmář, 96. Krupčík
Startovní listina

Hlavním favoritem dnešního závodu nemůže být nikdo jiný než s číslem 25 startující Johannes Thingnes Bø. Běžecky je v průběhu sezóny jednoznačně nejlepší a střelbu si zatím ve sprintech vždy pohlídal a udělal maximálně jednu chybu. Závody v Oberhofu jsou ale velmi často plné překvapení, a tak budou ostatní soupeři doufat, že se to potvrdí také dnes.

Vybrat druhého největšího favorita už ale není tak jednoduché. Za standardních okolností by jím byl Martin Fourcade, ale ten během nové sezóny zatím předvádí na své poměry velmi nevyrovnané výkony. V Oberhofu se mu však většinou daří, a tak zde třeba načne další šňůru svých úspěchů. Do dnešního závodu vyběhne již se startovním číslem 16.

Martin FourcadeFoto: Martin Fourcade (Autor: Petr Slavík)

Mezi favority musíme znovu zařadit velmi dobře běhajícího a slušně střílejícího Alexandera Loginova (17), který byl ve sprintech zatím 3., 8., 2. Velmi stabilní výkony ve sprintech letos podávají Francouzi Antonin Guigonnat (2., 4., 7.) a Simon Desthieux (7., 7., 5.), kteří odstartují s číslem 19, respektive 47. Před domácím publikem chce potvrdit formu specialista na sprinty Benedikt Doll (5., 3., 11.), který odstartuje s číslem 63. Výbornou běžeckou formu bude chtít na těžkých tratích prodat také Julian Eberhard (15., 6., 6.), který se do závodu vydá jako 86. v pořadí.

Velmi dobré předpoklady pro úspěch v dnešním závodě mají také výborně běhající Tarjej (23), Lukas Hofer (39), Benjamin Weger (60), domácí Arnd Peiffer (65) a Sebastian Samuelsson (70). Překvapit by mohli například Émilien Jacquelin (14), Matvej Jelisejev (26), Dominik Windisch (30), nebo domácí Johannes Kühn (48).

Bude opět bodovat Michal Krčmář a potvrdí stoupající formu Ondřej Moravec?

Z českého týmu se ve sprintech zatím v nové sezóně nejvíce daří Michalu Krčmářovi. Po prvních 3 závodech mu v pořadí disciplíny patří 11. místo a vždy se zatím umístil v první dvacítce. Do dnešního závodu vyběhne s číslem 73 a bude chtít navázat na svůj výkon v závodě s hromadným startem v Novém Městě.

Michal KrčmářFoto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

S číslem 56 odstartuje Ondřej Moravec, který věří, že během svátků dobře potrénoval a všechny zdravotní problémy zanechal v roce 2018. Určitě bude chtít hned v prvním závodě potvrdit výborný výkon z masáku v Novém Městě. Stále také bojuje o upevnění své pozice v pořadí SP, aby neměl problémy s kvalifikací do závodů s hromadným startem.

Ondřej MoravecFoto: Ondřej Moravec (Autor: Petr Slavík)

Do dnešního závodu opět nastoupí také mladý Jakub Štvrtecký, který na konci roku potvrzoval dobrou běžeckou formu z IBU Cupu i ve Světovém poháru. Jakub se určitě pokusí minimálně o postup do stíhacího závodu, ale v případě, že dobře zastřílí, tak má naději i na první body do hodnocení SP. Po nemoci se dnes do kolotoče Světového poháru vrací Tomáš Krupčík. Těžké tratě v Oberhofu pro něj budou jistě výzva, ale pokud zazáří na střelnici, může uspět.

Počasí by dnes už nemělo být tak ideální jako včera. Během dne se postupně přidá občasné sněžení a i vítr by měl být o něco silnější než během včerejšího dne. Je tedy jistě zaděláno na velmi zajímavý závod!

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Václav Mudra)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *