Home > Preview > SP Oslo: Fourcade bude ve stíhačce prohánět Nory (startovní listina)

SP Oslo: Fourcade bude ve stíhačce prohánět Nory (startovní listina)

Balík biatlonistů

Ve sprintu ho pád zřejmě připravil o vítězství, o to větší motivaci bude mít Martin Fourcade v dnešním stíhacím závodě. Jeho hlavním soupeřem bude samozřejmě Johannes Thingnes Bø.

Stíhací závod mužů
Sobota 17. 3. | 15:15
cze 29. Moravec, 37. Krčmář
Startovní listina

V jedné sekundě do stíhacího závodu odstartují Johannes Thingnes Bø, Martin Fourcade a Julian Eberhard. Dá se očekávat, že budou prakticky okamžitě na zádech překvapivého vítěze sprintu Henrika L’Abée-Lunda.

Nejzajímavější bude samozřejmě souboj Fourcade s Bøm. V celkovém pořadí nyní Francouz vede o 39 bodů, pokud bereme v úvahu odpočet dvou nejhorších výsledků. V hodnocení stíhačky má ale náskok jen 14 bodů.

Největším konkurentem by měl být tomuto duu Eberhard, který v Kontiolahti ukázal, že umí vyhrát i čtyřpoložkový závod. Na stupně vítězů by se po čtyřech letech chtěl dostat rychlý Lukas Hofer, který půjde do závodu s mankem 15,5 sekundy. Společnost mu bude dělat Arnd Peiffer.

Dál jsou odstupy větší, ale špičku by mohli pozlobit třeba ještě Benedikt Doll, Andrejs Rastorgujevs nebo Simon Eder.

Po nepovedeném sprintu budou na startu stíhačky jen dva Češi, kteří snad najdou poslední zbytky běžeckých sil. Ondřej Moravec vyjede se ztrátou minuty a 13,6 sekundy, Michal Krčmář se ztrátou minuty a 32,5 sekundy.

Foto: Balík biatlonistů (Autor: Petr Zbranek)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *