Home > Závody > SP Oslo: Johannes Bø 14. výhrou v sezóně vyrovnal rekord, Krčmář 26.

SP Oslo: Johannes Bø 14. výhrou v sezóně vyrovnal rekord, Krčmář 26.

Johannes Thingnes Bø

Johannes Thingnes Bø zvítězil ve sprintu Světového poháru v Oslu, zapsal 14. výhru v sezóně a vyrovnal rekord Martina Fourcada a Magdaleny Forsbergové. Českým biatlonistům se nedařilo na střelnici, nejvýše postavený byl 26. Michal Krčmář.

Johannes Bø vyrovnává rekord

Velký křištálový glóbus už měl jistý, stejně jako ten malý za sprint. Přesto dnes měl Johannes Thingnes Bø speciální motivaci: Vyhrát počtrnácté v sezóně a vyrovnat tak rekord Martina Fourcada a Magdaleny Forsbergové. A to se norskému biatlonistovi povedlo.

Bøho nezastavila ani hustá mlha, která spadla Holmenkollen. Na první střelecké zastávce nechyboval, po té druhé si dal 150 metrů navíc. To nebyla vůbec špatná bilance, když uvážíme, že čistě zastřílelo jen 5 biatlonistů ze 113. Na trati byl Johannes Bø tradičně nejrychlejší.

Johannes Thingnes BøFoto: Johannes Thingnes Bø s malými křišťálovými glóby za sprinty a vytrvalostní závody (Autor: Petr Slavík)

Druhý Lukas Hofer i přes čistou střelbu zaostal za Norem o 31,7 sekundy. Ital zajel nejlepší výsledek ve Světovém poháru takřka přesně po roce, i loni bral v Oslu druhou příčku.

Skvělou formu potvrdil francouzský reprezentant Quentin Fillon Maillet. Dvojnásobný bronzový medailista z Mistrovství světa neminul ani jeden terč a opět si dojel pro třetí místo. Na stupně vítězů se dostal v této sezóně už podeváté.

Fillon Maillet si upevnil třetí příčku v celkovém hodnocení a zároveň atakuje druhé místo dnes devátého Alexandra Loginova. Po odpočtu dvou nejhorších výsledků má Rus k dobru jen 5 bodů.

Pódium sprintu mužůFoto: Pódium sprintu mužů (Autor: Petr Slavík)

Rychlí Němci

Rakušan Julian Eberhard se dnes mohl pyšnit třetím nejrychlejším během a sedmou nejrychlejší střelbou. Na střelnici však nechal dva nesestřelené terče a kvůli tomu o tři sekundy prohrál bitvu o bronz.

O pouhé dvě desetiny zaostal za Eberhardem Tarjei Bø. Norům se celkově závod vydařil, do patnáctého místa se jich vešlo hned pět. Dařilo se i Němců, a to hlavně na trati. Patřily jim čtyři z osmi nejlepších běžeckých časů. Na střelnici to bylo o něco horší, Benedikt Doll skončil se dvěma chybami šestý a Arnd Peiffer osmý.

Životní závod prožil 22letý rakouský talent Felix Leitner. Se dvěma nulami orámoval elitní desítku. Pro první body v kariéře si při druhém startu ve Světovém poháru dojel 31. Němec Lucas Fratzscher.

Smolný závod Krčmáře

Nejlepším českým reprezentantem byl 26. Michal Krčmář, mohl však figurovat mnohem výš. Na první střelbě ztratil 10 sekund kvůli úpravě mířidel, v závěrečném kole nabral podobné manko kvůli pádu. Střelba za jedna patřila v dnešních podmínkách k těm lepším.

Michal KrčmářFoto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Tomáše Krupčíka mohly mrzet chyby při posledních výstřelech, s bilancí 1+1 obsadil 33. příčku. Body bere i 37. Ondřej Moravec, který však po čisté ležce myslel na mnohem lepší výsledek. V případě další nuly vestoje by jistě zamířil do elitní desítky, jenže přišel větrný poryv a s ním tři trestná kola.

Poměrně spokojený může být Jakub Štvrtecký. Český junior se na střelnici dvakrát mýlil, což stačilo na 50. místo a tím pádem postup do sobotního stíhacího závodu. Naopak pro 97. Michala Šlesingra sezóna a možná i kariéra skončila.

Čeští biatlonisté v Poháru národů bezpečně uhájili osmé místo a i v příští sezóně budou startovat v pěti.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
26. Michal Krčmář 1+0 1:06,5 68. +1:15,2 32.
33. Tomáš Krupčík 1+1 50,0 5. +1:30,6 45.
37. Ondřej Moravec 0+3 1:03,0 58. +59,7 21.
50. Jakub Štvrtecký 1+1 1:05,3 61. +1:44,7 59.
97. Michal Šlesingr 2+3 1:17,9 94. +2:27,5 85.

Výsledkový servis

Foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *