Home > Preview > SP Oslo: Johannes Bø ve sprintu zaútočí na 14. výhru v sezóně (startovní listina)

SP Oslo: Johannes Bø ve sprintu zaútočí na 14. výhru v sezóně (startovní listina)

Johannes Thingnes Bø

Malý křišťálový glóbus už má Johannes Thingnes Bø před posledním sprintem Světového poháru v Oslu jistý, přesto bude mít o motivaci postaráno. Útočí totiž na vyrovnání rekordního počtu výher v jedné sezóně. Dalším biatlonistům zase půjde o druhou příčku v celkovém hodnocení.

Sprint mužů
Pátek 22. 3. | 16:15
cze 23. Moravec, 27. Krčmář, 46. T. Krupčík, 89. Šlesingr, 105. Štvrtecký
Startovní listina

Na norském Holmenkollenu by v pátek odpoledne teplota měla vyšplhat až na pět stupňů. Všechny týmy si to vyhodnotily tak, že bude výhodnější startovat dříve. Prakticky všichni favorité se tak vejdou mezi čísla 1 a 37.

Ten největší favorit, Johannes Thingnes Bø, bude mít na žluto-červené hrudi číslo 28. Již jistý držitel velkého křišťálového glóbu i malého křišťálového glóbu za sprintu ovládl v této disciplíně 6 z 8 dosud odjetých závodů. Naposledy triumfoval na Mistrovství světa v Östersundu.

Bylo to ale jeho jediné individuální zlato ze světového šampionátu, v dalších závodech se trápil střelecky. Před domácími fanoušky si bude chtít vylepšit náladu a navázat na výhry z let 2016 a 2017. Pokud by se mu to ve sprintu podařilo, tak půjde o jeho 14. výhru v sezóně, čímž vyrovná rekord Martina Fourcada a Magdaleny Forsbergové.

Vyzyvatele Bøho můžeme hledat mezi biatlonisty, kteří aktuálně bojují o druhou příčku v hodnocení Světového poháru. Nejlepší výchozí pozici má Alexandr Loginov, který by po odečtení dvou nejhorších výsledků měl 771 bodů. Quentin Fillon Maillet by byl na 750 bodech, Simon Desthieux na 725.

Fillon Maillet je nabuzený dvěma bronzy na MS v Östersundu, Desthieux zase v 7 z posledních 8 závodů nechyběl v elitní desítce. Loginov byl ve sprintu v Östersundu druhý, v lednu v Oberhofu dokonce vyhrál.

Quentin Fillon MailletFoto: Quentin Fillon Maillet (Autor: Petr Slavík)

Sprint letos vyhrál i Vetle Christiansen, ale tomu, zdá se, trochu uvadá forma. Vítězství z loňska zase obhajuje Henrik L’Abée-Lund, ten ale neprožívá dobrou sezónu. Pokud by měl někdo z norského týmu krom Johannese útočit na výhru na Holmenkollenu, tak to bude spíš jeho bratr Tarjei. Zvítězil tu v roce 2013, navíc je nabuzený třetím a čtvrtým místem na MS.

Těžit z momentálního rozpoložení může i Arnd Peiffer, čerstvý mistr světa ve vytrvalostním závodě. V Oslu vyhrál v minulosti už dvakrát. S koncem sezóny roste forma i jeho kolegovi Benediktu Dollovi, v Östersundu neskončil hůř jak 12.

Arnd PeifferFoto: Arnd Peiffer (Autor: Petr Slavík)

Ještě lépe je na tom Antonin Guigonnat, kteří při premiéře na velké akci získal stříbro z hromadného startu. S cenným kovem odjel odjel z Östersundu i rychlík Julian Eberhard. Mezi favority tradičně patří Lukas Hofer, Benjamin Weger nebo Jevgenij Garaničev a menší otazník bude u překvapivého mistra světa ve stíhacím závodě Dmytra Pidručného.

Teprve podruhé v kariéře bude na Holmenkollenu závodit Tomáš Krupčík, který prožívá životní sezónu. V hromadném startu v Östersundu už sahal po premiérové elitní desítce, třeba se dočká nyní. Podobné umístění by jistě lákalo i Michala Krčmáře, který zůstával na MS ve třetí desítce.

Tomáš KrupčíkFoto: Tomáš Krupčík (Autor: Petr Slavík)

Zlepšenou běžeckou formu bude chtít prodat Ondřej Moravec, který podobně jako Michal Šlesingr ví, jaké je to vyhrát na Holmenkollenu. Představí se i Jakub Štvrtecký, který tu před rokem debutoval ve Světovém poháru 80. místem.

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *