Home > Závody > SP Oslo: Johannes Bø zakončil sezónu 16. výhrou, Krčmář 22. místem

SP Oslo: Johannes Bø zakončil sezónu 16. výhrou, Krčmář 22. místem

Johannes Thingnes Bø

Závod s hromadným startem mužů dnes zakončil nejen Světový pohár v Oslu, ale i celou biatlonovou sezónu. Potřetí v řadě zvítězil Johannes Thingnes Bø, který tak zkompletoval sadu pěti křišťálových glóbů. Michal Krčmář sezónu zakončil 22. místem.

Hattrick a glóbus pro Johannese

Závěrečný závod s hromadným startem mužů měl dvě zajímavé zápletky a v obou figuroval Quentin Fillon Maillet. V hodnocení hromadných startů měl stejný počet bodů jako Johannes Thingnes Bø, v celkovém hodnocení zase ztrácel dva body na druhého Alexandra Loginova.

Obě bitvy ale Francouz prohrál. Musel na čtyři trestná kola a skončil až 23. Loginovovi stačilo k uhájení pozice 18. místo, Johannes Bø si malý křišťálový glóbus zajistil stylově – třetím vítězstvím v řadě a šestnáctým v této sezóně. Cílovou rovinku proťal s vikingskou helmou na hlavě.

Johannes Thingnes BøFoto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

Bø byl jedním ze tří bezchybných biatlonistů. Tím druhým byl Němec Arnd Peiffer, který si dojel pro druhé místo. I třetí sběratel nul měl u svého jména německou vlajku. Čtyřiadvacetiletý Lucas Fratzscher díky čisté střelbě proměnil svůj čtvrtý start ve Světovém poháru v životní 13. místo.

Němcům dnešní závod celkově hodně sedl. Pro bronz si dojel Benedikt Doll a devátým místem si vyrovnal své maximum Philipp Nawrath.

Pódium hromadného startu mužůFoto: Pódium hromadného startu mužů (Autor: Petr Slavík)

Krčmář s nejlepším výsledkem od Antholze

Po čtvrté střelbě držel třetí místo Vetle Christiansen, kvůli pomalejšímu běhu však do cíle dorazil jako pátý. Kromě Dolla ho překonal i dnešní nejrychlejší běžec Julian Eberhard. Přes kolizi v cílové rovince si pro šesté místo dojel Lukas Hofer, hned za ním finišoval viník nešťastného momentu Simon Desthieux. Do elitní desítky se vešli celkem čtyři Norové, kromě dvou zmíněných to byli osmý Henrik L’Abée-Lund a desátý Tarjei Bø. Třetím biatlonistou, který dnes zajel nejlépe v kariéře, byl v cíli dvanáctý Francouz Fabien Claude.

Michal KrčmářFoto: Michal Krčmář (Autor: Petr Slavík)

Jediný český zástupce Michal Krčmář musel během závodu na čtyři trestná kola, v součtu se slušným 17. běžeckým časem mu to dalo na 22. místo. Jde o jeho nejlepší výsledek od letošního ledna, kdy skončil 12. a 13. v Antholzi. V celkovém hodnocení Světového poháru obsadil Krčmář 21. příčku, oproti loňsku si tedy o 8 pozic polepšil.

Češi v akci
Střelba Čas střelby Běh
22. Michal Krčmář 1+0+2+1 1:52 20. +58,4 17.

Výsledkový servis

Hlavní foto: Johannes Thingnes Bø (Autor: Petr Slavík)

One thought on “SP Oslo: Johannes Bø zakončil sezónu 16. výhrou, Krčmář 22. místem

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *