Home > Závody > SP Oslo: Kuzminová ve stíhačce deklasovala soupeřky, Vítková atakovala desítku

SP Oslo: Kuzminová ve stíhačce deklasovala soupeřky, Vítková atakovala desítku

Anastasia Kuzminová

Neuvěřitelné výkony podává na konci sezóny a možná i své kariéry Anastasia Kuzminová. Slovenská reprezentantka ovládla na Světovém poháru v norském Oslu i stíhací závod, když druhou Denise Herrmannovou porazila o neuvěřitelnou minutu a 43 sekund. Tím před závěrečným závodem znervóznila vedoucí ženu Světového poháru Dorotheu Wiererovou, která si dnes zajistila malý křišťálový glóbus. Veronika Vítková útočila na umístění v elitní desítce, nakonec si dojela pro 13. místo a také pro vstupenku do hromadného startu.

Šestá výhra Kuzminové na Holmenkollenu

Anastasia Kuzminová je královnou Holmenkollenu. Jako první vyhrála biatlonistka vyhrála na tomto posvátném místě šestý závod, a to naprosto suverénním způsobem.

Odstartovala s náskokem 21 sekund a do cíle dojela o minutu a 43 sekund dříve než druhá Denise Herrmannová. Kuzminová byla nejrychlejší na trati a zároveň nejpřesnější na střelnici. Jako jediná neminula ani jeden terč, což se jí ve čtyřpoložkovém závodě povedlo poprvé v kariéře.

Anastasia KuzminováFoto: Anastasia Kuzminová (Autor: Petr Slavík)

Herrmannová druhým místem rovněž potvrdila skvělou formu, předešlé dvě stíhačky vyhrála. Stupně vítězů doplnila Švédka Hanna Öbergová. O přední pozice bojovaly i její dvě krajanky. Linn Perssonová obsadila páté místo, což je její nejlepší výsledek v kariéře. Na ten pomýšlela také Elisabeth Högbergová, ale po třech chybách na závěrečné stojce klesla na 14. místo.

Biatlonistky při střelbě v OsluFoto: Biatlonistky při střelbě v Oslu (Autor: Petr Slavík)

Wiererová má malý glóbus, o velký musí zabojovat

Stíhací závod v Oslu se vydařil domácím biatlonistkám, byť na medaile nedosáhly. Marte Olsbuová Røiselandová skončila čtvrtá, Tiril Eckhoffová šestá. Franziska Preußová se propadla z druhé příčky na sedmou, naopak Kaisa Mäkäräinenová si polepšila z třicátého druhého místa až na osmé.

Dvanáctá příčka stačila Dorothee Wiererové k tomu, aby si zajistila malý křišťálový glóbus. O ten velký ale bude muset zítra tvrdě bojovat. Po odpočtu dvou nejhorších výsledků Wiererová vede o 23 bodů před Lisou Vittozziovou a o 36 bodů před Anastasii Kuzminovou. Pokud by Kuzminová vyhrála v Oslu i potřetí, musela by Wiererová dojet do 16. místa.

Dorothea WiererováFoto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Vítková si vyjela hromadný start

Velmi dobře zajela poslední stíhací závod sezóny Veronika Vítková. Třikrát zastřílela čistě a byla blízko čtvrté nule, netrefila až poslední terč. Tím sice přišla o umístění v elitní desítce, ale i 13. místo jí zaručuje účast v zítřejším závodě s hromadným startem.

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

Jen dvakrát dnes chybovala Eva Puskarčíková a zaznamenala tak velký posun z 51. místa až na 27. Na střelnici se naopak nevedlo Markétě Davidové, po sedmi trestných kolech klesla na 55. příčku. Svůj nezdar může napravit zítra, i ona bude jednou z 30 účastnic velkého finále.

Češky v akci
Střelba Čas střelby Běh
13. Veronika Vítková 0+0+0+1 1:53,0 24. +1:02,0 21.
27. Eva Puskarčíková 1+0+1+0 1:53,0 24. +1:19,5 28.
55. Markéta Davidová 1+3+0+3 2:34,0 54. +1:36,5 40.

Výsledkový servis

Foto: Anastasia Kuzminová (Autor: Petr Slavík)

8 thoughts on “SP Oslo: Kuzminová ve stíhačce deklasovala soupeřky, Vítková atakovala desítku

        1. Po sezóně bude víc času, tak už Vás, pane Beláčku, konečně ušetřím toho trápení na našem webu a zakážu Vám přístup. 🙂

  1. Co se týká samotné “stíhačky”, byla Vítková 8. a Puskarčíková 21. To je úspěch a je potřeba to zdůraznit 🙂

    1. No úspěch! Když si vzpomenu na mistovství světa v tomto areálu, kde Verča jela všechny závody do desátého místa a Gábina Koukalová byla nejhůř dvanáctá, tak to byl pro mě úspěch. A to si to tenkrát holky schytaly, protože se ani jednou nedostaly na medaili. Letos je to špatné. Proč holky nepochválit, ale o úspěchu bych zrovna nepsal.

  2. Je to relativní… To 8. místo za úspěch považuju, ale jen malý. Pochvalu si ale obě zaslouží. Sešup tady letos jasně je; nevím, zda a kdy se projeví Hamzou vychvalovaný přínos trenérů zvenčí. Jestli vůbec! Ale pokud nebudou v příští sezoně, bude jasné, že šlo o krok (slušně řečeno) vedle.

    1. Dodatek s opravou: pokud nebudou lepší výsledky v příští sezoně, bude jasné, že šlo o krok (slušně řečeno) vedle.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *