Home > Preview > SP Oslo: Pět žen bojuje ve sprintu o malý křišťálový glóbus (startovní listina)

SP Oslo: Pět žen bojuje ve sprintu o malý křišťálový glóbus (startovní listina)

Anastasia Kuzminová

Sprintem žen odstartuje ve čtvrtek poslední zastávka Světového poháru v Oslu. Ve hře bude malý křišťálový glóbus, o který se bude prát hned několik biatlonistek. Poslední sprint sezóny absolvuje také pět českých reprezentantek.

Sprint žen
Čtvrtek 21. 3. | 16:30
cze 9. Vítková, 10. Davidová, 48. Puskarčíková, 73. Charvátová, 106. Jislová
Startovní listina

Mistryní světa se v této disciplíně před necelými dvěma týdny stala Anastasia Kuzminová (14), která zároveň vede i hodnocení disciplíny. Zisk malého glóbu však nemá vůbec jistý. Druhá Lisa Vittozziová (28) totiž zaostává o pouhé dva body. Kromě toho se Kuzminová v posledních závodech na Mistrovství světa dost trápila střelecky, což by přesnější Vittozziové mohlo hrát do karet.

Jenže na startu sprintu budou i další závodnice, které si budou na malý glóbus brousit zuby. Například Dorothea Wiererová (16) ztrácí na Kuzminovou bodů 11, což je stále náskok, který by pro Italku nemusel být problémem. Dva sprinty letos (podobně jako Kuzminová) vyhrála Marte Olsbuová Røiselandová (29). Norka momentálně v hodnocení disciplíny ztrácí na Norku 23 bodů. Teoretickou šanci na glóbus živí ještě Kaisa Mäkäräinenová (22), ale ta nemá takovou formu a navíc ztrácí 40 bodů.

Dorothea WiererováFoto: Dorothea Wiererová (Autor: Petr Slavík)

Další biatlonistky šanci na zisk malého křišťálového glóbu nemají, i tak by ale mohly dnes skončit ve výsledcích poměrně vysoko. Jmenovitě například s číslem 18 Hanna Öbergová, čerstvá mistryně světa z vytrvalostního závodu. Pak tu jsou Němky Laura Dahlmeierová (99) a Denise Herrmannová (58), kterým se na mistrovství světa vedlo také velmi dobře. Překvapit by opět mohla v Östersundu stříbrná Norka Ingrid Tandrevoldová s číslem 13.

Do posledního sprintu sezóny nastoupí pět Češek. Jako první se představí s číslem 9 Veronika Vítková, jejíž forma se během mistrovství světa zvedala. V posledních 9 závodech v Oslu vždy skončila do 11. místa.

Veronika VítkováFoto: Veronika Vítková (Autor: Petr Slavík)

Stíhat ji v průběhu závodu bude s číslem 10 Markéta Davidová. Ta musí hodit za hlavu střelecké nezdary ve větrném Östersundu. Pak může předvést podobný sprint jako v Antholzi, kde poprvé a zatím naposledy vyhrála.

Další česká závodnice Eva Puskarčíková vyjede s číslem 48. Lucii Charvátové patří číslo 73 a jako předposlední vstoupí do sprintu Jessica Jislová (106). Puskarčíkové s Charvátovou se v minulosti v Oslu poměrně dařilo, nejlépe tu byly 18. Jislová na první body čeká.

Většina biatlonistek včetně těch českých dnes vsadila na nízká čísla. V Oslu panují vysoké teploty, se začátkem závodu by měl teploměr ukazovat zhruba 10 stupňů. Pak by měla teplota klesat a třeba Němky počítají s tím, že se trať bude zrychlovat. Ostatní týmy sází na to, že pořadatelé před závodem trať posolí, a tak budou mít právě první závodnice výhodu tvrdšího podkladu.

Hlavní foto: Anastasia Kuzminová (Autor: Jaroslav Svoboda)

6 thoughts on “SP Oslo: Pět žen bojuje ve sprintu o malý křišťálový glóbus (startovní listina)

 1. Závod při 10 stupních je velká paráda. Přeji holkám ať si to užijí. Já se budu dívat na TV Sport jen na začátku. Pak musím přepnout na EURO sport nebo při horší variantě musím vypnout zvuk. Důvod je prostý- komentář panů Rejmana a Dostála je stále stejný ,přesycený informacemi o nervech, stresu a pod. Tito pánové biatonu bohužel škodí !! Já si ho chci užít a tak bez nich.
  Kladu si otázku zda to ČT nevadí, když někdo opakuje stále 10 vět dokolečka.

  S pozdravem

  Vrat.

  1. Kdyby to bylo jen o přesycenosti, ale ty přeblepty. Střílí Charvátová, Davidová je dávno v cíli a Rejman komentuje : “Na střelnici přijíždí Davidová”… apod.

  2. Rejman je podobný případ jako V. Moravec; už dávno měli být oba pro neschopnost a nekompetentnost vyhozeni. Není známo, kdo je tam drží a proč. Pro spokojenost diváků to určitě není.

 2. Vidím to také tak jako Vratislav. Hooodně mi vadí, když nevím jak odstříleli naše holky, ale nejnovější drby u jiných závodníků či závodnic se táhnou tak dlouho co už daná osoba zmizne ze záběru, že je to děsný. Načisto to vypadá tak, že je vlastně ani náš tým moc nezajímá a jen tak mimochodem okomentují za 10 minut po odstřílení, jak ta naše holka to zmastila či nikoliv. Moc omáčky kolem a kolem. Vím, že jim dá námahu obstarat si všechny informace, oceňuji to, vím že umí komentovat, ale proboha ať víc komentují dění kolem našich závodníků. Pokud né tak ať mlčí…..někdy méně je více. Jsem stará a biatlon sleduju už hezkých pár let takže mne “guláš” v komentování vadí a už podle barvy kombinézy a siluety závodníka umím si přiřadit jméno, takže zvuk vypínám. Omlouvám se….tuhle práci jim nezávidím….neni člověk ten, aby se zavděčil všem…ale nedalo mi to. Hezké dny přeje Míla

 3. Nemáte pravdu; když si ty informace dokážu během závodu zjistit průběžně (“just in time”), tak to pánové musejí dokázat zrovna tak. A na rozdíl ode mne JSOU ZA TO PLACENI. Takže konstatuji: jsou to matláci.

  1. A tyhle matláky (a jim podobné – např. V. Moravce) platíme – v rámci ČT – ze svých daní a nesmyslných televizních poplatků!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *