Home > Preview > SP Oslo: Vítková ve stíhačce uzavře úspěšnou sezónu (startovní listina)

SP Oslo: Vítková ve stíhačce uzavře úspěšnou sezónu (startovní listina)

Veronika Vítková

Veroniku Vítkovou a Evu Puskarčíkovou čeká poslední start v této sezóně. Do stíhacího závodu vstupují z dobrých pozic, přesto mají více než minutové manko na Anastasiu Kuzminovou.

Stíhací závod žen
Neděle 18. 3. | 12:00
cze 11. Vítková, 18. Puskarčíková
Startovní listina

Čtvrteční sprint přinesl zemětřesení na prvních dvou příčkách celkového hodnocení. Anastasia Kuzminová vyhrála, na Kaisu Mäkäräinenovou zbyl jediný bod. Slovenka se oblékla do žlutého, po odečtení dvou nejhorších výsledků vede o 17 bodů.

A dnes svůj náskok zřejmě rozšíří. Do závodu vyrazí o devět sekund dříve než Darja Domračevová, která si ve stíhačkách libuje. V Oslu ale tuto disciplínu ještě nevyhrála. Na rozdíl od Kuzminové, které se to povedlo už dvakrát.

Třetí Julija Džimová bude mít ztrátu 29 sekund. Se svou střeleckou formou by ale mohla znovu uspět. Zajímavé bude sledovat Japonku Fujuko Tačizakiovou, která si ve sprintu vyjela životní páté místo.

Přes minutu bude ztrácet Lisa Vittozziová, ale u ní můžeme čekat posun vpřed. Horší to bude mít ze 39. místa Dorothea Wiererová. Přitom by potřebovala pořádně zabodovat, v hodnocení stíhacích závodů se dělí o vedení s Kuzminovou.

Veronika Vítková vyjede do závodu těsně za Vittozziovou. V posledním závodě sezóny bude chtít nechat všechno. Štafeta jí střelecky vyšla na jedničku, tak snad se zadaří i nyní. Dobrou výchozí pozici má i Eva Puskarčíková, vyjede 12 sekund za Vítkovou, ale běžecká forma u ní není tak dobrá.

Foto: Veronika Vítková (Autor: Jiří Zaňát)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *