Home > Preview > SP Oslo: Češi budou ve štafetě s Ukrajinci bojovat o kvóty (startovní listina)

SP Oslo: Češi budou ve štafetě s Ukrajinci bojovat o kvóty (startovní listina)

Jaroslav Soukup

Štafeta mužů v Oslu bude mít hned několik taháků. Domácí Norové budou chtít získat malý křišťálový glóbus, Češi zase udržet kvótu pěti mužů pro příští ročník. Navíc půjde o loučení Jaroslava Soukupa.

Štafeta žen
Neděle 18. 3. | 14:45
cze 12. Moravec, Krčmář, Soukup, Václavík
Startovní listina

Norové v tomto ročníku Světového poháru ovládli dvě štafety ze tří a jsou blízko malému křišťálovému glóbu. Stačí, když dojedou do 8. místa. To by neměl být problém pro kvarteto Lars Birkeland, Henrik L’Abée-Lund, Tarjei Bø a Johannes Thingnes Bø.

Francii bude navíc chybět Martin Fourcade, Německu zase Benedikt Doll. Obě štafety ale budou samozřejmě patřit k těm favorizovaným. Počítat musíme i s olympijskými šampiony ze Švédska, tradičně s Rakušany a s Rusy, kteří mají ke konci sezóny dobrou formu.

Čeští trenéři se rozhodli nasadit to nejlepší na první dva úseky. Začne Ondřej Moravec, po něm půjde do akce Michal Krčmář. Třetí úsek bude patřit loučícímu se Jaroslavu Soukupovi a role finišmana připadne Adamu Václavíkovi.

Dnešní štafeta zřejmě definitivně rozhodne o tom, zda Češi udrží pět startovních míst pro příští sezónu. Počty jsou poměrně jednoduché. Naši reprezentanti musí porazit Ukrajince. Pokud skončí do šestého místa, tak postačí být o jednu příčku výš. V opačném případně musí být o dvě pozice lepší.

Foto: Jaroslav Soukup (Autor: Petr Zbranek)

4 thoughts on “SP Oslo: Češi budou ve štafetě s Ukrajinci bojovat o kvóty (startovní listina)

  1. Teoretickou šanci máme, ukrajinští muži taky letos nejezdí bůhví jak dobře, nicméně bylo by to spíše velké štěstí. Václavík by musel zrovna mít den a ostatní by museli hlavně čistě střílet. Zároveň Jardovi už to absolutně neběhá, takže tam by se pro něj musela přivézt co nejlepší pozice, na což asi ostatně dle toho složení i trenéři spoléhají. No když to nevyjde, zase tolik se neděje, máme pro příští rok 10 pozic pro muže v SP a IBU Cupu, což není málo.

    1. také bych přála mužům alespoň šestku, ale jejich výsladky nejsou dobré,třeba nás překvapí a potěší,to by byla neděle!

  2. A jardovi co nejvíce štěstí, aby se důstojně rozloučil a díky za jeho předešlé výsledky,na to se brzy zapomíná při neúspěších.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *