Home > Preview > SP Östersund 2016: Startovní listina vytrvalostního závodu mužů

SP Östersund 2016: Startovní listina vytrvalostního závodu mužů

M. Fourcade a Bjørndalen

Před rokem v Östersundu vytrvalostní závod vyhrál Ole Einar Bjørndalen a po suverénním výkonu ve smíšené štafetě bude patřit k favoritům i dnes. Start je naplánován na 18:00.

Vytrvalostní závod mužů
1. 12. | 18:00
cze 5. Šlesingr, 23. Moravec, 48. Krčmář, 61. Soukup, 92. Václavík
Startovní listina

Už třikrát Martin Fourcade poznal, jaké je to zvítězit ve vytrvalostním závodě v Östersundu. A vzhledem k jeho formě se mu to dost možná povede i počtvrté. Tím by unikl Emilu Heglemu Svendsenovi. Nora ale také není radno odepisovat. Sice prožil kvůli nemocem velmi nepovedenou přípravu, ale ve smíšených dvojicích zejména na trati zářil.

To Ole Einar Bjørndalen oslnil čistou střelbou a slušným během na třetím úseku norské štafety. Výborné předpoklady pro to, aby dnes mohl obhájit loňský triumf. V cestě mu však budou stát rychlejší a mladší borci. Třeba krajan Johannes Bø či Italové Dominik Windisch s Lukasem Hoferem.

Dlouhá distance s trestnými minutami by měla sednout Rakušanu Simonu Ederovi, Maximu Cvetkovovi z Ruska, domácí hvězdě Fredriku Lindströmovi či bulharskému biatlonistovi Krasimiru Anevovi. Jako vždy bude k favoritům patřit Anton Šipulin. Naopak u Simona Schemppa máme po zdravotních problémech velký otazník.

Start do loňské sezóny vůbec nevyšel našim biatlonistům, bodoval jen 28. Jaroslav Soukup. Výkony našich mužů ve smíšené štafetě ale dávají záruku, že by se to nemělo opakovat. Největší šance má zřejmě Michal Šlesingr, který v neděli předvedl střelecký koncert. Mohl by tak navázat na jedno druhé a třetí místo, které vybojoval ve vytrvalostních závodech v Östersundu v minulých letech.

Na diváky ČT sport dnes čeká jedna novinka. V pozici experta se nově představí bývalý český reprezentant Vlastimil Vávra junior. Jeho největším uspěchem v kariéře biatlonisty bylo štafetové stříbro z Mistrovství světa juniorů 2012. Pak dal ale přednost studiu na vysoké škole.

Foto: M. Fourcade a Bjørndalen (Autor: Guillaume Baviere pod licencí BY-SA)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *