Home > Závody > SP Östersund: V závodě plném chyb excelovala Dahlmeierová

SP Östersund: V závodě plném chyb excelovala Dahlmeierová

Laura Dahlmeierová

Žlutý trikot převezme od Gabriely Koukalové Laura Dahlmeierová. Německá závodnice se nejlépe popasovala s náročnými podmínkami vytrvalostního závodu v Östersundu. Českým biatlonistkám vládla 9. Veronika Vítková.

Skvělý výkon Dahlmeierové

Švédský Östersund je známý tím, že závody často výrazně ovlivní vítr. A to byl dnešní případ. V celém startovním poli čítajícím 100 závodnic se našla jediná, která střílela čistě. Běloruska Darja Jurkevičová si díky tomu došla k životnímu třetímu místu. O možný triumf ji připravil horší běh.

Naopak tou nejrychlejší na trati byla Laura Dahlemeierová. A možná trochu překvapivě excelovala i ve střelbě, když zapsala pouhé dvě trestné minuty. Po zásluze tak zvítězila, i když ji o triumf mohla připravit Anaïs Bescondová.

Francouzská biatlonistka udělala jedinou chybu až na poslední položce, ale i tak se dostala o 7 sekund do vedení. Dahlemeierová jí však v posledním kole nadělila 23 sekund. Německo-francouzský úspěch podtrhly čtvrtá Franziska Preußová a pátá Justine Braisazová.

Chybující favoritky

I když jedna z největších kandidátek na výhru skutečně zvítězila, tak jiným favoritkám se tolik nevedlo. Třeba Dorothea Wiererová nasbírala hned 7 trestných minut a skončila až 31. O něco lépe na tom byly 19. Marie Dorinová Habertová či 24. Kaisa Mäkäräinenová. A také 17. Gabriela Koukalová, která svých 7 chyb skvěle kompenzovala druhým nejrychlejším běžeckým časem.

Velmi dobře si s větrem poradily domácí reprezentantky a zejména Hanna Öbergová. Ta ve svých 21 letech jela premiérový závod mezi dospělými a bere z něj fantastické 8. místo.

Českou jedničkou Vítková

Veronika Vítková do závodu odstartovala katastroficky, ale nakonec byla z našich nejlepší. Po trojce z úvodní ležky už chybovala jen dvakrát a dorazila do cíle na 9. příčce. Výborný start naopak měla Eva Puskarčíková. V polovině závodu držela díky dvěma nulám čtvrtou příčku. Pak ale přišly čtyři minely na třetí střelecké zastávce. Závěrečná nula poslala Evu na 15. pozici.

O sekundu unikly body 41. Lucii Charvátové, to 52. Jessica Jislová k nim měla poměrně daleko. Pozitivní byly z českého pohledu jak běžecké, tak střelecké časy nejlepšího tria.

Střelecké časy
1. Raghnild Femsteineviková 1:44,3
2. Hanna Öbergová +7,5
3. Lucie Charvátová +7,7
13. Veronika Vítková +25,5
15. Gabriela Koukalová +29,7
22. Eva Puskarčíková +34,1
66. Jessica Jislová +1:06,3
Běžecké časy
1. Laura Dahlmeierová 39:41,0
2. Gabriela Koukalová +1,9
3. Kaisa Mäkäräinenová +2,0
8. Veronika Vítková +1:05,2
12. Lucie Charvátová +1:20,3
44. Eva Puskarčíková +2:44,6
81. Jessica Jislová +4:24,2

Foto: Laura Dahlmeierová (© Sean Rowe, pod licencí BY-NC-ND)

2 thoughts on “SP Östersund: V závodě plném chyb excelovala Dahlmeierová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *